Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Największe firmy energetyczne potrzebują elektromonterów i techników elektromonterów. Profesje te mają się pojawić w klasyfikacji zawodów szkolnych

Fot. K. Olszewski

Wniosek w tej sprawie opiniuje między innymi Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Olsztynie.

Wszystkie strony gremium pozytywnie odniosły się do pomysłu, który wyszedł od największych firm energetycznych w Polsce.

To właśnie te firmy zgłosiły zapotrzebowanie na elektromonterów i techników elektromonterów. Trzeba szybko reagować na zapotrzebowania rynku pracy i właśnie ten wniosek jest tego przykładem.

– mówi wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Zdaniem Romana Smolińskiego, przedstawiciela strony pracodawców z Konfederacji Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, w kolejce do wpisania do klasyfikacji zawodów szkolnych czekają także inne techniczne profesje jak mechanik czy elektronik samochodowy.

O tym, czy zawody elektromontera i technika elektromontera zostaną wpisane do klasyfikacji zawodów szkolnych zadecyduje minister oświaty.

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. K. Olszewski

Fot. D.Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zawod, szkolenie, szkolenie zawodowe, Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego
Strażacy z całego kraju poznawali nowe techniki w walce z ogniem. Szkolenie prowadzili eksperci z USA i Holandii

Kilkudziesięciu strażaków z całej Polski poznaje w Olsztynie nowe techniki, które pomagają w walce z pożarami wewnątrz budynków. Na międzynarodową konferencję przyjechali eksperci pożarnictwa m.in. z...

Zamknij
RadioOlsztynTV