Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najmłodsi dadzą przykład. W Olsztynie spróbują pobić rekord w jednoczesnym czytaniu książek

Fot. Fotolia.com

Według statystyk 62 procent dorosłych Polaków w ogóle nie czyta książek. Organizatorzy akcji „Jak nie czytam, jak czytam” postanowili to zmienić. Do udziału w kampanii namówili najmłodszych.

Dziś uczniowie z całej Polski wezmą udział w biciu rekordu w czytaniu swoich ulubionych książek. Co roku we wspólnym czytaniu udział bierze ponad 400 tysięcy osób. Po raz czwarty dzieci i młodzież spotkają się także w Olsztynie.

Skoro starsi nie dają młodszym przykładu, dlatego młodzi pokażą jak powinno się czytać. Do udziału w akcji zachęcamy uczniów. Nie jest to jednak ograniczenie, bo każdy może przyjść spontanicznie. Ważne, żeby mieć ze sobą książkę.

– podkreśla Jacek Smółka, kierownik Biblioteki Multimedialnej Planeta 11 w Olsztynie.

Dzieci i młodzież zbierają się o godzinie 9.45 przed Starym Ratuszem, gdzie mieści się Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Wspólne czytanie rozpocznie się punktualnie o 10. Do tej pory swój udział w biciu rekordu w czytaniu książek potwierdziło 200 osób.

Posłuchaj rozmowy z Jackiem Smółką

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

Redakcja: A.Chmielewska za D. Kucharzewska/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w czytanie, Stary Ratusz, bicie rekordu, wbp, czytanie książek
To był trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Wydarzenie nawiązuje też do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski

Po raz trzeci obchodzono  Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki oraz premier Mateusz Morawiecki. Rzecznik...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV