Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepszym podziękowano za pracę odznaczeniami i dyplomami

medale dla nauczycieli z Warmii i Mazur

281 nauczycieli z Warmii i Mazur wyróżniono podczas, zorganizowanych w Olsztynie, wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Za najdłuższą i najlepszą pracę Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono dwóch pedagogów z Działdowa i Elbląga. Przyznano także: Medale Komisji Edukacji Narodowej i Nagrody Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Złoty Krzyż Zasługi, czyli jedno z ważniejszych odznaczeń państwowych przyznane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, dostała m.in. Barbara Cybulska z Gimnazjum numer 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie:

00:00 / 00:00

Podczas uroczystości rozmawiano o sytuacji w oświacie na Warmii i Mazurach. Według Anny Wasilewskiej z zarządu województwa szkoły pracują dobrze i szybko się rozwijają. Trzeba jednak poprawić zdawalność egzaminów:

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach pracuje około 23 tysięcy nauczycieli.
_____________________________________________________________________________________________________________________

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Olsztynie odbywały się nie tylko w szkołach, ale również w ratuszu.

Kilkunastu nauczycieli dostało nagrody prezydenta miasta. Była to też okazja do wysłuchania, z jakimi problemami borykają się pedagodzy. Jeszcze do niedawna jednym z takich problemów były zarobki i niezdyscyplinowani uczniowie.

– Do ideału nadal jest daleko, ale na młodzież większość belfrów narzekać nie może – mówi Piotr Serbintowicz z Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Sporo mówiło się również o niżu demograficznym, który jednak – jak się okazuje – nie dotyczy na razie Olsztyna – uspokajała wiceprezydent miasta Małgorzata Bogdanowicz Bartnikowska:

00:00 / 00:00

W całym regionie pracuje około 23 tysięcy nauczycieli. (mlewin/bsc/M.Świniarski/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauczyciele, Dzień Edukacji Narodowej, pedagodzy
Bożena Kowalska i Tomasz Branicki: w regionie jest coraz mniej nauczycieli

W Dniu Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, gośćmi Porannych Pytań byli przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych: Bożena Kowalska i Tomasz Branicki. W całej Polsce Dzień Edukacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV