Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepsi zawodnicy staną w weekend na starcie mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Fot. Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim Mrągowo

Najlepsi kolarze górscy już w najbliższy weekend przyjadą do Mrągowa, aby po raz trzeci z rzędu rywalizować na Mazurach w Mistrzostwach Polski XCO/XCR. Na linii startu zobaczymy m.in. medalistkę olimpijską Maję Włoszczowską.

Tegoroczne mistrzostwa wyróżnia nie tylko nowy termin. Po ubiegłorocznej zmianie, krajowy czempionat powraca do lokalizacji sprzed 2 lat – na Górę Czterech Wiatrów. Nowością jest także trasa, która całkowicie różnić się będzie od tej znanej z mistrzostw w 2018 roku. Runda liczy 3 kilometry 700 metrów, a suma przewyższeń wyniesie blisko 190 metrów. Na najlepszych polskich kolarzy i kolarki czeka całkowicie nowy liczący 850 metrów odcinek poprowadzony po stromych trawersach G4W.

Na wymagającej fizycznie trasie, wzbogaconej o nowy techniczny odcinek, o mistrzowskie koszulki rywalizować będzie czołówka polskiego kolarstwa górskiego, m.in. Maja Włoszczowska, która stała się symbolem kobiecego kolarstwa i jedną z najpopularniejszych twarzy tego sportu w kraju.

Mistrzostwa Polski w olimpijskiej formule cross country to wielkie sportowe święto, w którym warto wziąć udział. Już dziś zapraszamy do kibicowania. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Radia Olsztyn.

Redakcja: Ł. Sadlak

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mistrzostwa, MTB, Maja Włoszczowska, XC
Kolarze górscy będą rywalizować w Mrągowie

Przed nami kolejny weekend z cyklem Milko Mazury MTB. Najlepsi kolarze górscy w Polsce sprawdzą trasy w Mrągowie. Nowa trasa o długości 18,6 km i sumie...

Zamknij
RadioOlsztynTV