Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nagrody „Wawrzyn” rozdane. Laureatka otrzymała wyróżnienie drugi rok z rzędu

Fot. R. Lesiński

Ishbel Szatrawska laureatką Literackiej Nagrody Warmii i Mazur „Wawrzyn”. Kapituła nagrody wyróżniła ją za powieść „Toń”, książka ta otrzymała także nagrodę czytelników.

Pisarka jest jedyną laureatką „Wawrzynu”, która nagrodę otrzymała także w kolejnym roku. Jest ona bowiem laureatką z 2023 roku. Wtedy to doceniono sztukę dramatyczną „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”. W finale nagrody znalazły się również książki: „Co to to” Zbigniewa Chojnowskiego, „Głośniej! Marek Jackowski. Historia twórcy Maanamu” Anny Kamińskiej, „Odrzania. Podróż po Ziemiach Odzyskanych” Zbigniewa Rokity oraz „Tylko one. Polska sztuka bez mężczyzn” Sylwii Zientek.

Ponadto kapituła „Wawrzynu” za szczególne walory edytorskie i poznawcze wyróżniła pracę zbiorową pod redakcją Pawła Laskowskiego i Marka Krzynówka „Być w Skorpenie”.

Podczas uroczystości wyłoniono także najlepszą bibliotekę w województwie – nagrodę „Bibliotheca Bona” otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna w Bartoszycach.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: K. Ośko

Więcej w wawrzyn
„Wawrzyn” po raz 20. Trwa głosowanie czytelników

Literacka Nagroda Warmii i Mazur "Wawrzyn" w tym roku zostanie przyznana po raz 20. Laureatów poznamy 29 maja. W finale nagrody znalazły się - tom poetycki Zbigniewa...

Zamknij
RadioOlsztynTV