Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na zdrowie: jak uchronić się przed nowotworami skóry?

Według Światowej Organizacji Zdrowia promieniowanie UV stanowi jeden z najsilniejszych czynników rakotwórczych obok palenia tytoniu czy picia alkoholu.

Choć czerniak występuje rzadziej niż raki skóry, to mówi się o nim najwięcej, ponieważ jest najbardziej niebezpieczny. Każdego roku w Polsce wykrywa się około 3 tysięcy nowych przypadków. Chorują coraz młodsze osoby. Ważnymi elementami profilaktyki są: stosowanie filtrów przez cały rok, samoobserwacja i regularne kontrole u dermatologa.

O prewencji w audycji Na zdrowie mówili: prof. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek – konsultant wojewódzki w dziedzinie dermatologii, Katarzyna Jóźwicka – rezydentka w Klinice Dermatologii Szpitala Miejskiego w Olsztynie oraz dr Natalia Zdanowska – dermatolog-alergolog z tego szpitala, a także dermatolog Ewelina Woźniak.

Posłuchaj audycji Agnieszki Lipczyńskiej

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: M. Rutynowski

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pracują nad programem rewitalizacji Olsztyna. Ma pomóc wykluczyć problemy społeczne

Trwają prace nad realizacją gminnego programu rewitalizacji Olsztyna. Wypracowane wnioski ocenia Komitet Rewitalizacji Miasta Olsztyna, który po raz pierwszy obradował. Program jest opiniowany przez Komitet Rewitalizacji,...

Zamknij
RadioOlsztynTV