Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach rozpoczynają się ferie. Policja zapowiada więcej patroli i kontroli na drogach

Większą liczbę patroli i kontroli podczas ferii zimowych zapowiadają policjanci i funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z Warmii i Mazur. W Olsztynie apelowali dziś do kierowców o bezpieczną jazdę podczas przerwy urlopowej.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podkreślali, że szczególną uwagę będą zwracać na przejazdy zorganizowane i pojazdy, w których będą znajdowały się dzieci.

Sprawdzimy przede wszystkim, czy pociechy są przewożone prawidłowo, ale także czy kierowca jest wypoczęty i trzeźwy

– mówił na konferencji prasowej mł. insp. Mariusz Tański. Ponadto zwrócił uwagę na modne ostatnio urządzenia do pasów, które pozwalają na wożenie dzieci bez fotelików. Powiedział, że stosowanie takich rozwiązań jest dozwolone, natomiast fotelik jest bezpieczniejszy.

Inspektorzy Transportu Drogowego przypominają natomiast, że najczęstszymi uchybieniami, które odnajdują w pojazdach to zużyte opony i nieszczelne przewody hamulcowe. – Z takimi przypadkami spotykamy się każdego dnia – dodał Naczelnik Wydziału Inspekcji Rafał Pudelski.

Inspektorzy dodają, że od 21 stycznia do 1 lutego będą pełnić dyżury w stałych punktach kontroli autokarów: przy ulicy Leonharda w Olsztynie, Grunwaldzkiej w Elblągu oraz Ełku i Iławie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

 

Fot. Aleksandra Skrago

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, policja, uczniowie, wypoczynek, autokar, kontrole, ferie zimowe, video
Koniec utrudnień na drodze krajowej nr 63. Rano doszło tam do dwóch wypadków

Przywrócono normalny ruch na drodze krajowej nr 63 w Wyłudkach (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie w piątek rano zderzyły się dwa TIR-y oraz po śmiertelnym potrąceniu pieszej w...

Zamknij
RadioOlsztynTV