Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach coraz więcej osób rozlicza PIT przez internet. Coraz większe sumy trafiają do organizacji pożytku publicznego

Fot. Aleksandra Skrago

Podatnicy mają jeszcze miesiąc na rozliczenie się z fiskusem. Złożenie rocznego zeznania podatkowego stało się bardzo proste i szybkie.

Wszystko dzięki elektronicznej usłudze e-PIT na stronie www.podatki.gov.pl.  Podatnik znajdzie tam m.in. swój dochód, kwotę zwrotu lub do zapłaty oraz dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak ulga na dzieci i dane organizacji pożytku publicznego, a także numer rachunku bankowego. Dane te można uaktualnić.

Wypełnienie takiego internetowego formularza jest bardzo proste i dlatego cieszy się coraz większą popularnością

– twierdzi rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie Renata Kostowska

Rzeczniczka Izby podkreśla, że nie powinniśmy do ostatniej chwili czekać z rozliczeniem podatku, bo urzędy nie będą pracowały dłużej.

00:00 / 00:00

30 kwietnia upływa termin składania rocznych zeznań podatkowych. Jak informuje olsztyńska Administracja Skarbowa w tym roku zdecydowana większość deklaracji składana jest przez internet. Renata Kostowska podkreśla, że coraz więcej podatników przekazuje 1% swojego podatku na organizacje pożytku publicznego.

Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego przekazali prawie 20 milionów złotych.  To o 2,5 miliona więcej niż w roku poprzednim.

Renata Kostowska wskazuje jednak na błędy popełniane przez podatników przy przekazywaniu 1% podatku. Dzieje się to głównie przy składaniu zeznań tzw. papierowych.

Urządy Skarbowe zapraszają do oddziałów, gdzie pracownicy pomagają w elektronicznym wypełnianiu zeznania.

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rozliczenie podatkowe, podatnik
100 tysięcy deklaracji rozliczonych za pomocą usługi Twój e-PIT

Do godz. 10. w sobotę rozliczono 100 tysięcy deklaracji za pomocą usługi Twój e-PIT - powiedział PAP rzecznik prasowy ministerstwa finansów Paweł Jurek. Zapewnił, że system...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV