Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmię i Mazury trafi prawie 1 mld 800 mln euro z Unii Europejskiej

Fot. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda i marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin podpisali w Giżycku kontrakt programowy na lata 2021-2027. Na Warmię i Mazury trafi w sumie prawie 1 mld 800 mln euro z Unii Europejskiej.

To wielki sukces, bo kwota jest większa niż w poprzedniej perspektywie – podkreślał minister Grzegorz Puda.

Środki te pomogą pokonać dysonans rozwojowy regionu i realizować inwestycje drogowe, kolejowe, rozwijać infrastrukturę turystyczną i szeroko rozumiany kapitał społeczny.

Nasz plan inwestycyjny jest skrupulatnie przygotowany – zapewniał z kolei marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Jak wyjaśnił, na Wielkie Jeziora Mazurskie trafi 100 milionów euro, zaś na inwestycje na Kanale Elbląskim zostanie przeznaczonych 80 milionów euro. O unijne pieniądze mogą starać się zarówno samorządy, jak przedsiębiorcy czy organizacje pozarządowe.

00:00 / 00:00

Będziemy mogli rozwijać turystykę – mówi poseł PiS Jerzy Małecki.

Te pieniądze będą przeznaczone w głównej mierze na turystykę, co oczywiście nas – mieszkańców – cieszy, ale także cieszy te osoby, które tu przybywają, by wypocząć.

To bardzo duży kontrakt – dodaje poseł PSL Zbigniew Ziejewski.

Ja się bardzo cieszę, dlatego, że Warmia i Mazury stoją turystyką. Będziemy ściągać setki tysięcy ludzi, będziemy rozwijać hotele, sieci drogowe. To jest przyszłość dla Warmii i Mazur.

Fot. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Fot. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Fot. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Fot. M. Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, UE, Warmia i Mazury
Zabytkowy zegar kościelny doczeka się renowacji

20 tysięcy złotych wsparcia na renowację oraz konserwację zabytkowego zegara znajdującego się na wieży kościoła  otrzymała od miasta parafia świętego Józefa w Pasłęku. To już trzecia...

Zamknij
RadioOlsztynTV