Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na terenie jednostki wojskowej w Morągu znaleziono niewybuchy. Konieczna będzie ewakuacja

Fot. fotolia.pl

W Morągu na terenie jednostki wojskowej robotnicy budowlani odkryli niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Później saperzy znaleźli ich około 20. Nie wiadomo czy to wszystkie, które leżą w ziemi.

Niewybuchy wykryto na placu żołnierskich ćwiczeń – poinformował Radio Olsztyn rzecznik 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, starszy chorąży Mikołaj Błogosławski. Jak powiedział Radiu Olsztyn, niewybuchy będą wydobywane z ziemi przez saperów w sobotę między 10 a 13. Na czas akcji mieszkańcy w promieniu półtora kilometra będą ewakuowani. Zapewnił też, że teren jest zabezpieczony i w chwili obecnej nie ma żadnego zagrożenia.

00:00 / 00:00

O sytuacji zostały powiadomione władze samorządowe Morąga. Burmistrz miasta zwołał zespół reagowania kryzysowego, który wraz z wojskiem przygotuje sobotnią ewakuację mieszkańców. Ewakuowana będzie też jednostka wojskowa.

Przypomnijmy, że w jednostce stacjonują żołnierze 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej i 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Autor: P. Karpiszen/J. Golon
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niewybuch, bomba, morąg, jednostka wojskowa, sztab Kryzysowy, 20. Bartoszycka Brygada Zmechaninozwana
Kolejni żołnierze w szeregach 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Ponad stu żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę na placu Jana Pawła II w Ełku. Żołnierze ochotnicy zasilą pięć batalionów lekkiej piechoty w Olsztynie,...

Zamknij
RadioOlsztynTV