Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na stadionach w tym roku było spokojnie, z jednym wyjątkiem. „Była próba pobicia sędziego”

Kibice Stomilu Olsztyn. Fot. Łukasz Węglewski

To było bardzo spokojne półrocze. Warmińsko-mazurski Wojewódzki Zespół ds. Imprez Masowych podsumował ostatnich 6 miesięcy w regionie.

II półrocze było według służb spokojne. Także na stadionach – choć doszło do dwóch wtargnięć na murawę. Była też jedna próba pobicia sędziego – to było podczas meczu B-klasy w powiecie elbląskim – przyznaje Bogdan Pietkiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Specjaliści dodają, że problemem jest pirotechnika, czyli race.  Mieliśmy sytuację związaną z przejazdem kibiców pociągiem specjalnym przez nasz region. Z pociągu leciały race. Postępowania w tej sprawie wciąż trwają – informuje młodszy inspektor Przemysław Polechoński, naczelnik sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Imprezy masowe to nie tylko mecze. To także chociażby plenerowe koncerty. W tym przypadku było kilka zgłoszeń, które dotyczyły Ełku. To były zgłoszenia od mieszkańców, które wpływały już po zakończeniu imprezy i mówiły o tym, że było zbyt głośno – mówi Krzysztof Marciniak, wicedyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Służby zgodnie jednak podkreślają, że II półrocze było bardzo spokojne pod względem bezpieczeństwa imprez masowych na Warmii i Mazurach. Widać, że społeczeństwo potrafi kulturalnie się bawić. A z drugiej strony służby są dobrze przygotowane do ich zabezpieczenia – podsumowuje wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

W całym kończącym się roku 2017 na Warmii i Mazurach odbyło się około 150 imprez masowych.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A.Podbielska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w stadion, sędzia
Grażyna Borzestowska nie jest już wiceprezesem Sądu Okręgowego w Elblągu

Grażyna Borzestowska złożyła rezygnację z funkcji. Wiceprezes sądu nie podała powodu swojej decyzji. Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski poinformował, że minister sprawiedliwości...

Zamknij
RadioOlsztynTV