Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Na polskich policjantach można polegać”. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak na spotkaniu kadry kierowniczej policji w Szczytnie

 

Z udziałem szefa MSWiA w w Szczytnie odbywa się narada kadry kierowniczej policji. Fot. M. Lewiński

89 procent Polaków uważa, że nasz kraj jest bezpieczny. W ocenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka to zasługa policjantów.

Szef MSWiA mówił o tym na spotkaniu kadry kierowniczej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W ocenie ministra dzieje się tak dlatego, że na polskich policjantach można polegać. Polscy funkcjonariusze są dostępni. To jest też rezultat przyjętych programów, m.in. modernizacji służb mundurowych. – W ciągu dwóch lat odtworzyliśmy 71 posterunków policji – podkreślał minister Mariusz Błaszczak.

Liczbowego podsumowania 2017 roku dokonał komendant główny policji nadinspektor Jarosław Szymczyk. Przypomniał, że policja zatrudnia ponad 103 tysiące funkcjonariuszy i 25 tysięcy pracowników cywilnych. Każdego dnia ponad 14 200 policjantów pionu prewencji pojawia się na naszych ulicach w służbie patrolowej. Są też ponad 4 tysiące funkcjonariuszy ruchu drogowego. To oni każdego dnia przeprowadzają ponad 16 tysięcy interwencji.

Funkcjonariusze podkreślają, że znacząco spadła liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. W 2016 było ich 3026, a w minionym roku – 2797. Polska policja ma wciąż 1000 wolnych etatów. To oznacza, że 4 procent stanowisk nie jest obsadzonych. To wynik wyższy niż w 2016 roku.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Z udziałem szefa MSWiA w w Szczytnie odbywa się narada kadry kierowniczej policji. Fot. M. Lewiński

Autor: M.Lewiński
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, MSWiA, Jarosław Szymczyk, Błaszczak, Komenda Główna Policji
Spotkanie na najwyższym szczeblu w Szczytnie. Będzie minister Mariusz Błaszczak i szefostwo Komendy Głównej

Z udziałem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka oraz wiceministra Jarosława Zielińskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbędzie się narada kadry kierowniczej policji. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV