Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na piłkarską mapę wróci Mazur Ełk?

herby klubów „Mazur” i „MKS”

Czy piłkarze III-ligowego MKS-u Ełk znów będą grać pod nazwą Mazur? Wszystko na to wskazuje. Właśnie temu tematowi było poświęcone spotkanie piłkarskich działaczy z miejscowymi kibicami.

Trzy lata temu ełckie środowisko piłkarskie połączyło dwa kluby – grający w III lidze Płomień z występującym dwie klasy niżej Mazurem. Tak powstał MKS Ełk, którego mecze jednak są bojkotowane przez zorganizowane grupy fanów. Teraz może być inaczej, ponieważ wszystko wskazuje na to, że historyczna nazwa „Mazur” wróci do łask od przyszłego sezonu.

Taką decyzję musi podjąć walne zgromadzenie członków klubu. Wszystko wskazuje na to, że jeśli takie głosowanie się odbędzie, to w przyszłym sezonie na boiskach znów zobaczymy zespół Mazura Ełk.

– powiedział Radiu Olsztyn wieloletni działacz w ełckim futbolu, a obecnie sekretarz MKS-u Wiesław Żmuda.

Mazur Ełk funkcjonował od 1955 roku, zastępując Kolejarza Ełk. Największe sukcesy klub święcił w latach 80. ubiegłego stulecia, kiedy był czołowym zespołem ówczesnej III ligi. Nigdy jednak nie udało mu się awansować na zaplecze ekstraklasy.

M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MKS Ełk, 3 liga, Wiesław Żmuda
Sparingi, sparingi… Piłkarska wiosna coraz bliżej

To był kolejny weekend pod znakiem sparingów. Warmińsko - mazurskie zespoły z III i IV ligi wkraczają w decydującą fazę przygotowań. STOMIL OLSZTYN Piłkarze I-ligowego Stomilu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV