Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Na letni wypoczynek do Nowego Kawkowa przyjadą dzieci i młodzież polskiego pochodzenia z Kazachstanu

Młodzież z Ukrainy na spływie kajakowym w 2016 roku. Młodzież była gościem gminy Dywity, fot. UGD

Były już akcje zbierania polskich książek i pisania świątecznych kartek dla Polaków na Wschodzie – teraz jest kolejna – „Wakacje dla Rodaka”.

Na letni wypoczynek do Nowego Kawkowa pod Olsztynem przyjadą dzieci i młodzież polskiego pochodzenia z Kazachstanu. Jak mówi Joanna Wilk-Yaridiz z Fundacji dla Rodaka, chodzi o to, aby poznawali i podtrzymywali polską tradycję.

Przyjazd do Polski to nagroda za uczestnictwo w lekcjach języka polskiego i posługiwanie się nim. Do Nowego Kawkowa przyjedzie 25-osobowa grupa z Zespołu Pieśni i Tańca „Niebieskie Chabry” z Karagandy. Plan wakacyjnego pobytu jest bardzo bogaty – od zwiedzania Olsztyna, Olsztynka i Szczytna, po warsztaty artystyczne w Dźwierzutach, jazdę konną, spływ kajakowy, wyjazd do Warszawy i spotkania z polskimi pisarzami. W planach jest też występ na Międzynarodowych Dniach Folkloru w Olsztynie.

(K. Kantor/A.Socha)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polonia, Kazachstan, Wakacje dla Rodaka
Z inicjatywy olsztynianki wyślą kartki do rodaków w Kazachstanie

Kartka dla Rodaka - to kolejna inicjatywa olsztynianki Joanny Wilk-Yaridiz, która ma pokazać, że Polacy pamiętają o swoich rodakach w Kazachstanie. W przedsięwzięcie włączyli się uczniowie...

Zamknij
RadioOlsztynTV