Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na krajowej szesnastce cysterna przygniotła auto osobowe. Jedna osoba nie żyje

Fb/Pogotowie Ratunkowe Ełk

Z powodu tragicznego wypadku przez wiele godzin zablokowana była droga krajowa nr 16 Ełk-Kalinowo. Ciężarówka przewożąca ponad 20 ton cementu zderzyła się z samochodem osobowym i przygniotła go.

Następnie zostanie podjęta próba usunięcia obu pojazdów z rowu. Droga jest zablokowana. Policja od strony Ełku i od strony Augustowa kieruje na Grajewo. Może to potrwać do 19.

W zderzeniu zginęła kobieta kierująca osobowym autem. Wypadek wydarzył się o godzinie 8 rano między miejscowościami Długie i Skomętno Wielkie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód ciężarowy zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z autem osobowym. Oba pojazdy wjechały do rowu i ciężarówka przewróciła się na osobówkę. Kierowca ciężarówki, 40-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego był trzeźwy – powiedziała Radiu Olsztyn sierż. sztab. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji.

To drugi, w ciągu kilkunastu godzin, wypadek na drodze krajowej numer 16. Wczoraj wieczorem w Kaplitynach niedaleko Olsztyna, w zderzeniu samochodu osobowego, dostawczego i ciężarówki na miejscu zginęły dwie osoby, a 4 zostały ranne. Ofiary śmiertelne to kierowca i pasażer busa.

Dziś nad ranem zmarł trzeci z poszkodowanych mężczyzn, także jadący busem. Czwarty z pasażerów tego auta, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. W szpitalu pozostają także 8-letnie dziecko i kobieta podróżujący samochodem osobowym.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu dostawczego wyprzedzał w niedozwolonym miejscu.

Śmiertelny wypadek na DK16

Autor: K. Kantor
Redakcja: Ł. Sadlak/B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, cysterna
Tragiczny wypadek pod Olsztynem. Zmarła trzecia osoba [AKTUALIZACJA]

Zmarła trzecia osoba, która była uczestnikiem wczorajszego wypadku pod Olsztynem. Na wysokości wsi Kaplityny doszło do zderzenia tira, auta dostawczego i osobowego. O śmierci kolejnej osoby...

Zamknij
RadioOlsztynTV