Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na kilkaset tysięcy złotych szacowane są straty olsztyńskiego MPK po porannym zderzeniu samochodu z tramwajem

Fot. Łukasz Węglewski

Do wypadku doszło przed godziną 7 rano na alei Sikorskiego. Kierowca mitsubishi miał wymusić pierwszeństwo wyjeżdżając spod marketu budowlanego.

Nikt z ludzi nie został poszkodowany, ale ogromne szkody poniosło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – informuje jego rzecznik Cezary Stankiewicz.

Stłuczka doprowadziła do powstania sporej szkody w samym torowisku. Nie wykluczone, że doszło do uszkodzenia tzw. płyty, po której biegnie torowisko. Do tego uszkodzony jest słup trakcyjny i sam tramwaj, który się wykoleił. Uszkodzony jest tzw. wózek, czyli ta część, która jedzie po torach.

00:00 / 00:00

Siła zderzenia była tak duża, że tramwaj wypadł z szyn. Rano ruch tramwajowy był wstrzymany na wszystkich trzech liniach. Pół godziny po zdarzeniu na trasę wyjechały pierwsze autobusy komunikacji zastępczej. Utrudnienia skończyły się około godziny 9.

Fot. Ł. Węglewski

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, wypadek, tramwaj, MPK, zderzenie
Tragiczny wypadek w Unieszewie. Kierowca przejechał leżącego na drodze mężczyznę

Śmiertelny wypadek w gminie Gietrzwałd. W Unieszewie samochód przejechał leżącego na drodze mężczyznę, po czym uderzył w drzewo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem 32-letni...

Zamknij
RadioOlsztynTV