Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na dwie godziny stanęła komunikacja tramwajowa w Elblągu. To strajk ostrzegawczy

Elbląscy tramwajarze stanęli na 2 godziny. Fot. M. Stankiewicz

Tramwajarze tym strajkiem chcą zwrócić uwagę na nie tylko na niskie zarobki załogi, ale też na całą sytuację spółki Tramwaje Elbląskie.

Akcja została przeprowadzona od 6.30 do 8.30, czyli w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego. Zarząd Komunikacji Miejskiej wprowadził w tym czasie specjalnie oznakowane autobusy, które zawiozły elblążan do szkół i pracy.

Tramwajarze od maja jeżdżą oflagowanymi wozami, zajezdnia też jest oznakowana symbolami protestu. Spór o zarobki zaczął się na początku roku i mimo, że tramwajarze już ustąpili z części roszczeń, do porozumienia z pracodawcą i władzami miasta nie doszło.

Strajk i zatrzymanie tramwajów to ostateczność, do której zostaliśmy zmuszeni

– tłumaczy związkowiec Roman Kluczyk.

Tramwajarze zostali zaproszeni na najbliższą, czwartkową sesję Rady Miasta, aby można było otwarcie porozmawiać o ich sytuacji – wyjaśnia Marek Pruszak, przewodniczący Rady. Związkowcy zapowiadają, że wezmą udział w obradach, ponieważ chcą wyjaśnić radnym o co chodzi w tym sporze.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Nauczyciele nie stracą pracy” – zapewnił warmińsko-mazurski kurator oświaty

Związek Nauczycielstwa Polskiego wyliczył, że przynajmniej 10 tysięcy nauczycieli w całej Polsce straci pracę. Zaprzecza temu warmińsko-mazurski kurator oświaty. Krzysztof Marek Nowacki tłumaczył w Porannych Pytaniach,...

Zamknij
RadioOlsztynTV