Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na dobre nadchodzi zima. Trudny czas dla bezdomnych

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu przy temperaturach oscylujących wokół zera stopni Celsjusza. Taką pogodę zapowiadają synoptycy na najbliższe dni.

Taka aura to trudny czas dla bezdomnych. Według danych zebranych przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, na koniec ubiegłego roku w województwie warmińsko-mazurskim liczba bezdomnych wyniosła 1 154 osoby, z czego zdecydowana większość to mężczyźni – 1 034 osób, a 113 osób to kobiety.

Najwięcej z nich przebywa w środowiskach miejskich, ale nie wszyscy chcą korzystać ze schronisk i specjalistycznych ośrodków pomocy, gdzie warunkiem jest zachowanie trzeźwości. Mimo to, wszystkie takie placówki nie odmawiają pomocy nikomu, jeżeli temperatury są bardzo niskie.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego działa całodobowa infolinia dla bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 można uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowni oraz ogrzewalni na terenie całego województwa, a także o innych formach pomocy bezdomnym. Z telefonu mogą korzystać nie tylko osoby bezdomne, ale wszyscy, którzy chcieliby im pomóc.

Policjanci uczulają, by nie przechodzić obok takich osób obojętnie.

Autor/Redakcja: W. Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lidzbark nad Welem – nieznane oblicze miasta. Posłuchaj audycji Odkryj Warmię i Mazury

Lidzbark nad Welem, to nie tylko miasto urokliwie wpisane w piękny krajobraz. To lasy, wieża widokowa i "piekiełko" na Welu. Miasto ma także bardzo ciekawą, także...

Zamknij
RadioOlsztynTV