Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na czym polega nowa koncepcja Stomilu Olsztyn?

Fot. Łukasz Kozłowski

Czy to ostatnia deska ratunku dla 1-ligowego Stomilu Olsztyn? Wszystko na to wskazuje. Klub zaprezentował dziś koncepcję „Klubu STO”.

Zakłada ona stworzenie zamkniętego grona złożonego z przedstawicieli biznesu, kibiców i innych osób, które przejmą od Michała Brańskiego pakiet większościowy akcji w zamian za dokapitalizowanie klubu w wysokości 2 mln zł. Minimalny wkład za członkostwo to 20 000 zł. Michał Brański pozostałby akcjonariuszem mniejszościowym. Pieniądze miałyby być wkładem na kapitał klubu – jak czytamy w komunikacie.

Jak mówi prokurent Stomilu – Michał Żukowski – sytuacja jest dynamiczna i od powodzenia tego projektu zależy start Stomilu w nowym sezonie zaplecza ekstraklasy.

W dużej mierze mówimy o być albo nie być. Jeżeli nie uda się nam pozyskać pierwszych środków, tego pierwszego progu, czyli 800 tys. zł plus 200 tys. Michała, nie będziemy w stanie kontraktować zawodników. Klub nie jest zadłużony, nie ma problemów finansowych, po prostu nie ma środków w budżecie na przyszły sezon. Także ten start stanie pod dużym znakiem zapytania.

Wysłuchaj całej wypowiedzi Michała Żukowskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, Michał Żukowski
Stomil kończy sezon. Kto będzie górą w Niecieczy?

W ostatnim meczu sezonu pewny utrzymania w 1 lidze Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Wygrana może zapewnić gospodarzom bezpośredni awans do ekstraklasy....

Zamknij
RadioOlsztynTV