Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na COVID-19 chorują i umierają coraz młodsze osoby. „To apel, by dbali nie tylko o rodziców, ale też o siebie”

Rekordowa liczba zakażeń i zgonów w Polsce. W całym kraju potwierdzono 29 978 nowych zakażeń koronawirusem. To najwięcej od początku pandemii.

W warmińsko-mazurskim było  1155 testów potwierdzających SARS-CoV-2 – o 261 więcej niż wczoraj.

Liczba ofiar znacznie wzrosła – w całym kraju zmarło aż 575 osób – najwięcej w tym roku. 115 z nich nie miało chorób współistniejących. 27 zgonów było w województwie warmińsko-mazurskim.

Są to coraz młodsze osoby. Jak podkreśla wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko, w dzisiejszym raporcie jest m.in. zgon 22-letniego mieszkańca regionu.

Wcześniej, kiedy nie mieliśmy wariantu brytyjskiego, młodzież nie chorowała. I tu też apel, żeby młodzi ludzie dbali nie tylko o swoich rodziców, ale i o siebie.

00:00 / 00:00

Najwięcej nowych przypadków zakażeń w ciągu ostatniej doby odnotowano w województwach: śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Na Warmii, Mazurach i Powiślu zdecydowany prym znów wiedzie Olsztyn – 209 zakażeń i powiat olsztyński – 131. Za nimi powiaty ostródzki (87), iławski (76) i szczycieński (73) .

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, młodzież
Już dziś jubileuszowy koncert na rzecz stypendium im. Marcina Antonowicza. Po raz pierwszy odbędzie się w internecie

O godzinie 13 rozpocznie się 10. edycja Koncertu Charytatywnego na rzecz Stypendium im. Marcina Antonowicza dla uzdolnionych licealistów. W ubiegłym roku pandemia pokrzyżowała plany organizatorom i...

Zamknij
RadioOlsztynTV