Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Cmentarzu Komunalnym w Olsztynie powstaną miejsca na urny

W Olsztynie powstaną nowe kolumbaria, czyli miejsca pochówku, w których umieszczane są urny – mówi Zbigniew Kot z Zakładu Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie.

Dwa nowe kolumbaria będą zawierać 72 nisze, 36 większych i tyle samo mniejszych. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie na pochówki pokremacyjne. W tej chwili w Olsztynie co 4 pogrzeb odbywa się w tej formie. Dzieje się tak mimo, że w całym województwie nie ma ani jednej spopielarni. Najbliższa znajduje się w Gdańsku.

00:00 / 00:00

Jak dodaje Zbigniew Kot – to nie koniec inwestycji Zakładu Cmentarzy Komunalnych. Nowa będzie dotyczyć cmentarza w Dywitach. Ogłoszony jest przetarg na opracowanie koncepcji zagospodarowania frontowej części cmentarza, na której powstaną kolumbaria i aleja zasłużonych.

00:00 / 00:00

Do tej pory na cmentarzu przy ul. Poprzecznej stoi 6 kolumbariów. Pierwsze zostało wymurowane 8 lat temu. Kosztuje to ponad 200 tys. złotych.

czerwonym krzyżykiem zaznaczone miejsce na kolumbaria

Plan cmentarza na ul. Poprzecznej

(podb/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, cmentarz
Radio Olsztyn ratuje pszczoły i przechodniów – FILM

Po sygnale olsztynianki, że na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ulicą Kościuszki sygnalizację świetlną obsiadł rój pszczół, nasza reporterka zawiadomiła straż miejską. Przez ponad godzinę trwała akcja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV