Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Białoruś trafiły przybory szkolne zebrane przez mieszkańców Pieniężna

Dary trafiły dla uczniów polskich szkół na Białorusi

Pieniężno wspiera uczniów z polskiej szkoły na Białorusi. Mieszkańcy zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych. Trafiły do uczniów z placówek Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie.

W zbiórkę przyborów szkolnych zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pieniężnie, a także mieszkańcy gminy. Osoby, które zdecydowały się przyłączyć do akcji przyniosły zeszyty, przybory do pisania i malowania, piórniki oraz plecaki.

Zbiórkę zorganizowano na początku roku szkolnego, ale dopiero teraz przybory szkolne trafiły na Białoruś. To pierwsze tego typu wsparcie dla uczniów z Grodna. Wcześniej prowadzono zbiórkę pieniędzy na rozbudowę jednej ze szkół na terenie Białorusi. Wspieranie uczniów polskich szkół na Białorusi jest możliwe dzięki współpracy, jaką Pieniężno nawiązało z Polską Macierzą Szkolną z Grodna – stowarzyszeniem, które prowadzi kilkanaście polskich szkół na terenie całej Białorusi.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Dary trafiły dla uczniów polskich szkół na Białorusi

Dary trafiły dla uczniów polskich szkół na Białorusi

Dary trafiły dla uczniów polskich szkół na Białorusi

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, zbiórka, Pieniężno, polskie szkoły, Białoruś, Grodno
Fałszywy alarm w Olsztynie? Ewakuowano uczniów i pracowników

  Dziś rano do pięciu placówek oświatowych na terenie powiatu olsztyńskiego wpłynęły anonimowe informacje o podłożeniu niebezpiecznych substancji w budynkach. Sprawę bada policja. Jak poinformował Radio...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV