Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Monika Szczygło

80dba50.jpeg

Monika specjalizuje się w tematach związanych z kulturą. Dużą satysfakcję od lat dają jej rozmowy z artystami o muzyce, sztuce i filmie. Można ją usłyszeć w autorskiej audycji "Grajmy Swoich", w której prezentuje muzykę artystów związanych z Warmią i Mazurami, a także w magazynie Do Zobaczenia, gdzie recenzuje i omawia najnowsze filmy małego i dużego ekranu. W międzyczasie informuje słuchaczy o wydarzeniach kulturalnych w regionie. Ma na swoim koncie kilkaset wywiadów z artystami, które przez lata prezentowała w swojej autorskiej audycji "Przy kawie".

Monika wychowuje także przyszłe pokolenia radiowców. W audycji Dziecinada prowadzi małych słuchaczy przez labirynty konkursów i zagadek oraz wywołuje uśmiech na ich twarzach. Oprócz dzieci ma pod swoją opieką także radiową młodzież. W audycji Bez Spiny dyskutuje z licealistami na wiele różnorodnych tematów. Poza tym organizuje akcje "Lato z pupilem" i "Zima z pupilem" mające na celu zwrócenie uwagi na los bezdomnych i poszkodowanych zwierząt.

W wolnych chwilach słucha muzyki, odwiedza kino, podróżuje, a także śpiewa i gra na gitarze. Jest stypendystką dystryktu Rotary Polska-Ukraina-Białoruś, w 2014 roku otrzymała Stypendium im. Bohdana Kurowskiego przeznaczone dla młodych dziennikarzy. Została także wyróżniona w Konkursie im. Seweryna Pieniężnego za audycje skierowane do dzieci i młodzieży. Za swoje radiowe działania na rzecz polepszenia losu zwierząt otrzymała nominację do tytułu Baba Fest 2018.

E-mail: m.szczyglo@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

Bez Spiny

Na luzie i z humorem, patrzymy na świat oczami młodzieży w Polskim Radiu Olsztyn. Licealiści biorą pod lupę wraz z Moniką Szczygło i Izabelą Malewską wszystkie tematy, m.in. kulturę, sport i naukę. Nie brakuje emocjonujących dyskusji, ale oczywiście... Bez spiny! Zapraszamy w soboty po 17.00.

Dziecinada

Dziecinada, Dziecinada to najlepsza jest zabawa! Tym hasłem witamy się z najmłodszymi słuchaczami Polskiego Radia Olsztyn w każdą niedzielę po godzinie 9.00. W programie odnaleźć można wesołe piosenki, ciekawe rozmowy i recenzje książek. Z audycji dowiemy się między innymi dlaczego osa ma żółte paski oraz jakie stwory spotkamy w warmińskich baśniach.

Wieczór z Kulturą

W  audycji  mówimy o wszystkim, co się dzieje w kulturze i sztuce Warmii i Mazur. Podsumowujemy najważniejsze wydarzenia artystyczne, a wśród nich teatralne premiery, nowe wystawy, najświeższe książki, koncerty i płyty. Do tego jubileusze, festiwale, spotkania, działania nieformalne.  Audycji można słuchać od poniedziałku do środy po godzinie 20.05.

Do Zobaczenia

"Do Zobaczenia" to magazyn filmowy, w którym dziennikarka Monika Szczygło i krytyk filmowy Łukasz Adamski (wPolityce.pl) rozmawiają o nowościach filmowych dużego i małego ekranu. W programie omawiane są nie tylko premiery kinowe, ale również nowości na takich platformach jak Netflix , HBO GO i Showmax. Autorzy zapraszają w każdy piątek po 12.15.

Informacje Kulturalne

My wiemy, co w "kulturalnej" trawie piszczy! W audycji prezentujemy najważniejsze wydarzenia z Olsztyna, a także Warmii i Mazur. Nie brakuje relacji z premier teatralnych i filmowych, a także koncertów i wernisaży. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 11.45, a w sobotę o 13.15.

Cztery Łapy

Cztery Łapy to nowa audycja w ramówce Polskiego Radia Olsztyn. Prezentowana jest w każdy poniedziałek o godzinie 12.15. Ma na celu przybliżenie słuchaczom specyfiki życia zwierząt oraz problemów, które je spotykają. Mówimy m.in. o prawach zwierząt, korzystamy z porad behawiorystów, weterynarzy, przedstawiamy schroniska znajdujące się na terenie Warmii i Mazur.

 

Grajmy swoich

W audycji Grajmy Swoich prezentujemy muzykę i artystów związanych z Warmią i Mazurami. Nasz region obfituje w wielu twórców i wiele zespołów. Oni wszyscy tworzą piękną, wartościową i eklektyczną mieszankę. W programie nie brakuje nowości płytowych, ważnych faktów z życia twórców oraz lokalnej i regionalnej muzyki. Gospodynią programu jest Monika Szczygło, która zaprasza w każdą środę o godzinie 21.05.

RadioOlsztynTV