Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Monika Szczygło

80dba50.jpeg

Monika specjalizuje się w tematach związanych z kulturą. Dużą satysfakcję od lat dają jej rozmowy o muzyce, sztuce i filmie. Można ją usłyszeć w autorskiej audycji "Grajmy Swoich", w której prezentuje muzykę artystów związanych z Warmią i Mazurami, a także w magazynie "Do Zobaczenia", gdzie recenzuje i omawia najnowsze filmy małego i dużego ekranu. W międzyczasie informuje słuchaczy o wydarzeniach artystycznych w regionie w programie "Wieczór z kulturą".

Monika wychowuje także przyszłe pokolenia radiowców. W audycji "Dziecinada" prowadzi małych słuchaczy przez labirynty konkursów i zagadek oraz wywołuje uśmiech na ich twarzach. Oprócz dzieci ma pod swoją opieką także radiową młodzież. W audycji "Bez Spiny" dyskutuje z licealistami na wiele różnorodnych tematów. Poza tym organizuje akcje "Lato z pupilem" i "Zima z pupilem" mające na celu zwrócenie uwagi na los bezdomnych i poszkodowanych zwierząt, o których mówi także w programie "Cztery łapy".

Jest stypendystką dystryktu Rotary Polska-Ukraina-Białoruś, w 2014 roku otrzymała Stypendium im. Bohdana Kurowskiego przeznaczone dla młodych dziennikarzy. Została także wyróżniona w Konkursie im. Seweryna Pieniężnego za audycje skierowane do dzieci i młodzieży. Za swoje radiowe działania na rzecz polepszenia losu zwierząt otrzymała nominację do tytułu Baba Fest 2018. W 2021 r. zdobyła Nagrodę im. Maryny Okęckiej-Bromkowej przyznawaną przez Radę Programową Radia Olsztyn za współtworzenie audycji filmowej „Do zobaczenia”.

E-mail: m.szczyglo@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

Bez Spiny

Na luzie i z humorem, patrzymy na świat oczami młodzieży w Polskim Radiu Olsztyn. Licealiści biorą pod lupę wraz z Moniką Szczygło i Izabelą Malewską wszystkie tematy, m.in. kulturę, sport i naukę. Nie brakuje emocjonujących dyskusji, ale oczywiście... Bez spiny! Zapraszamy w soboty po 17.00.

Dziecinada

Dziecinada, Dziecinada to najlepsza jest zabawa! Tym hasłem witamy się z najmłodszymi słuchaczami Polskiego Radia Olsztyn w każdą niedzielę po godzinie 9.00. W programie odnaleźć można wesołe piosenki, ciekawe rozmowy i recenzje książek. Z audycji dowiemy się między innymi dlaczego osa ma żółte paski oraz jakie stwory spotkamy w warmińskich baśniach.

Do Zobaczenia

"Do Zobaczenia" to magazyn filmowy, w którym dziennikarka Monika Szczygło i krytyk filmowy Łukasz Adamski rozmawiają o nowościach filmowych dużego i małego ekranu. W programie omawiane są nie tylko premiery kinowe, ale również nowości z platform streamingowych. Audycja prezentowana jest w każdy piątek o godzinie 12.15 na antenie Radia Olsztyn oraz w niedzielę po 18.00 w Radiu Dla Ciebie.

Informacje Kulturalne

My wiemy, co w "kulturalnej" trawie piszczy! W audycji prezentujemy najważniejsze wydarzenia z Olsztyna, a także Warmii i Mazur. Nie brakuje relacji z premier teatralnych i filmowych, a także koncertów i wernisaży. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 11.45, a w sobotę o 13.15.

Cztery Łapy

Cztery Łapy to nowa audycja w ramówce Polskiego Radia Olsztyn. Prezentowana jest w każdy poniedziałek o godzinie 12.15. Ma na celu przybliżenie słuchaczom specyfiki życia zwierząt oraz problemów, które je spotykają. Mówimy m.in. o prawach zwierząt, korzystamy z porad behawiorystów, weterynarzy, przedstawiamy schroniska znajdujące się na terenie Warmii i Mazur.

 

Grajmy Swoich

W audycji Grajmy Swoich prezentujemy muzykę i artystów związanych z Warmią i Mazurami. Nasz region obfituje w wielu twórców i wiele zespołów. Oni wszyscy tworzą piękną, wartościową i eklektyczną mieszankę. W programie nie brakuje nowości płytowych, ważnych faktów z życia twórców oraz lokalnej i regionalnej muzyki. Gospodynią programu jest Monika Szczygło, która zaprasza w każdą środę o godzinie 21.05.

Ludzie kultury Warmii i Mazur 2021

Ludzie Kultury Warmii i Mazur 2021 - kim są, czym się zajmują, jak wpływają na życie kulturalne naszego regionu?

W tym miejscu przedstawimy sylwetki laureatów tegorocznej Nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury.

Audycja emitowana jest we wtorki i czwartki o godz. 20.10.

Cykl audycji Ludzie Kultury Warmii i Mazur powstał przy współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Spotkanie z Twórcą Regionalnym

W audycji prezentujemy sylwetki i dokonania twórców regionalnych z różnych dziedzin, lecz głównie sa nimi artyści plastycy związani z Warmią i Mazurami. W programie prezentowane są różne dziedziny sztuki: fotografia, rzeźba, malarstwo i inne gałęzie sztuki.

RadioOlsztynTV