Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sławomir Stelmaczonek

d2d5b64e.jpeg

Dziennikarz i prezenter radiowy. Wcześniej autor publikacji w prasie regionalnej i ogólnokrajowej (recenzje teatralne, wywiady, korespondencje zagraniczne). Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W maju i czerwcu 1990 roku był stypendystą United States Information Agency w rozgłośni Voice of America w Waszyngtonie. Sławek Stelmaczonek był jednym z dziennikarzy akredytowanych przy szczycie Gorbaczow – Bush. Jego wielką pasją są podróże po świecie. Zwiedził niemal całą Europę, północną Afrykę, Hongkong brytyjski, Macao portugalskie i Chiny. Uczestniczył także w survivalowej wyprawie trans-australijskiej.

Na antenie Radia Olsztyn od 1990 roku prowadzi m.in. dwa popularne programy autorskie: “Świat bez granic” – gdzie robi wywiady z podróżnikami i cudzoziemcami odwiedzającymi Olsztyn oraz popularyzuje ciekawe formy zwiedzania świata oraz “Ze starej płyty” – gdzie prezentuje panoramę historii piosenki. W dorobku ma liczne wywiady z osobistościami ze świata teatru, filmu i estrady. Za swoją pracę został wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.

E-mail: s.stelmaczonek@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

Ze Starej Płyty

Znani artyści, utwory przywołujące wspomnienia dawnych lat i ważne rocznice - a to okraszone głębokim, melodyjnym głosem Sławomira Stelmaczonka. W muzyczną podróż w przeszłość zapraszamy w niedziele o godzinie 14.05. Wehikuł czasu otwarty dla wszystkich pokoleń, niektóre hity są bowiem ponadczasowe, podobnie jak autor audycji.

 

Świat bez granic

"Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę" - powiedział Święty Augustyn. Można powiedzieć, że Sławomir Stelmaczonek jest zatem prawdziwym książkowym i... podróżniczym molem. Zwiedza świat wzdłuż i wszerz, a o swoich przygodach opowiada w audycji "Świat bez granic"... w różnych językach, bo jest prawdziwym poliglotą. Do studia zawsze zaprasza ciekawych gości, którzy dzielą się swoim podróżniczym doświadczeniem. Zapraszamy w każdą niedzielę od 15:05 do 16:30!

RadioOlsztynTV