Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robert Lesiński

72c51640.jpeg

Od 1993 roku związany z Radiem Olsztyn. Kiedy na przesłuchaniach do studium dziennikarskiego zaproponowano mu współpracę, nie odmówił. Interesuje go dobra książka, turystyka, polityka i wędkarstwo. Na swoim koncie ma srebrną odznakę Turystyki Pieszej oraz srebrną odznakę Polskiego Związku Wędkarskiego. Dzięki niej ma ulgę przy opłacaniu składki wędkarskiej.

Lubi słuchać dobrej muzyki, najchętniej z lat 70. Jest fanem Deep Purple. Ma żonę Annę i dwójkę dzieci: mężczyzna jego życia – Karol i powód nieustającej dumy – Agatka. Wakacje swojego życia chciałby spędzić z rodzinką nad czystą rybną wodą. W pobliżu mogłyby być góry i Mc Donalds dla dzieci. Robert nie ma oryginalnych marzeń, a do innych nie chce się przyznać bo są śmieszne i banalne. Marzy o tym samym co wszyscy, tylko intensywniej… stąd początki łysiny.

E-mail: r.lesinski@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

Odkryj Warmię i Mazury

Czy wiecie gdzie na Warmii i Mazurach można znaleźć piramidę, Ośrodek Rzemiosł Zapomnianych, albo... wyłuszczarnię szyszek? Odkryj z Polskim Radiem Olsztyn najciekawsze zakątki naszego regionu! Nasi dziennikarze zabiorą Was w wyjątkową podróż w nieznane w każdą sobotę od 13.05 do 15.00.

 

Wieczór z Kulturą

W  audycji  mówimy o wszystkim, co się dzieje w kulturze i sztuce Warmii i Mazur. Podsumowujemy najważniejsze wydarzenia artystyczne, a wśród nich teatralne premiery, nowe wystawy, najświeższe książki, koncerty i płyty. Do tego jubileusze, festiwale, spotkania, działania nieformalne.  Audycji można słuchać od poniedziałku do środy po godzinie 20.05.

Warsztat Kulturalny

O trudach i radościach tworzenia, inspiracjach, arcydziełach i nieudanych próbach ich stworzenia...W każdą środę od 22.05 do 24.00 Robert Lesiński gości u artystów, którzy przy pracy ujawniają mu sekrety swojego warsztatu kulturalnego.

Wielki Pontyfikat

Wielki Pontyfikat to audycja, która prezentuje dokonania pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Autorzy przybliżają poszczególne zagadnienia związane z posługa Piotrową Papieża Polaka.

W programie pojawiają się tematy poświęcone papieskim pielgrzymkom, encyklikom, kontaktom międzynarodowy czy dokonaniom kapłańskim i wielu innym zagadnieniom. Misją programu jest przybliżenie słuchaczom wyjątkowej biografii Papieża.

Audycja nadawana jest w poniedziałki o 18.30.

Informacje Kulturalne

My wiemy, co w "kulturalnej" trawie piszczy! W audycji prezentujemy najważniejsze wydarzenia z Olsztyna, a także Warmii i Mazur. Nie brakuje relacji z premier teatralnych i filmowych, a także koncertów i wernisaży. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 11.45, a w sobotę o 13.15.

Dialog

Dialog to audycja edukacyjna i społeczna propagująca tolerancję, otwartość, komunikację, przeciwdziałająca stereotypom i postawom dyskryminacyjnym.

Jej celem jest ukazywanie rożnych form dialogu pomiędzy ludźmi, grupami społecznymi i członkami danych społeczności. Autorzy programu zastanawiają się w jaki sposób powinno się doskonalić porozumienie międzyludzkie. Gośćmi audycji są eksperci z różnych dziedzin życia społecznego i kulturalnego.

Biały Kruk

Niezapomniane, wspominane, poruszające, odkrywcze - po prostu ważne. Książki, z którymi nie sposób się rozstać.

"Biały Kruk" - to audycja o najważniejszych doświadczeniach czytelniczych osób, które bez książek nie mogą żyć. Robert Lesiński wysłuchuje ich najszczerszych wspomnień, dociera do recenzji, autorów, opinii i prezentuje słuchaczom. Poznajcie najważniejsze dzieła literackie i ich autorów. "Biały Kruk" wznosi się na antenę Radia Olsztyn w czwartki o godz. 18.30.

Gramy tylko po polsku!

Dobre bo nasze. Dobre, bo znane, ale nie mniej dobre, bo premierowe. Polskie piosenki, które trzeba i warto znać.  Historie, anegdoty, nietypowe wykonania. Od ART Rocka po Zębatego (Macieja oczywiście). W środę po 22.05 zasypiamy nucąc przeboje po polsku!

Koronawirus. Bądź bezpieczny!

Jest to cykl edukacyjny, w którym informujemy naszych słuchaczy o tym, w jaki sposób chronić się przed koronawirusem. Prezentujemy tematy związane z profilaktyką, higieną czy budową naszej odporności.
O wielu ważnych aspektach mówią eksperci, lekarze i specjaliści wielu dziedzin życia.

Narodowe Centrum Kultury i Radio Olsztyn polecają

Koncerty, konkursy, wystawy czy przeglądy – to tylko niektóre z aktywności kulturalnych realizowanych przez Narodowe Centrum Kultury. W każdy wtorek Robert Lesiński przybliża najważniejsze wydarzenia, które zaplanowało dla Państwa NCK.

Audycja emitowana jest we wtorki i czwartki o godz. 20.

RadioOlsztynTV