Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Robert Lesiński

72c51640.jpeg

Od 1993 roku związany z Radiem Olsztyn. Kiedy na przesłuchaniach do studium dziennikarskiego zaproponowano mu współpracę, nie odmówił. Interesuje go dobra książka, turystyka, polityka i wędkarstwo. Na swoim koncie ma srebrną odznakę Turystyki Pieszej oraz srebrną odznakę Polskiego Związku Wędkarskiego. Dzięki niej ma ulgę przy opłacaniu składki wędkarskiej.

Lubi słuchać dobrej muzyki, najchętniej z lat 70. Jest fanem Deep Purple. Ma żonę Annę i dwójkę dzieci: mężczyzna jego życia – Karol i powód nieustającej dumy – Agatka. Wakacje swojego życia chciałby spędzić z rodzinką nad czystą rybną wodą. W pobliżu mogłyby być góry i Mc Donalds dla dzieci. Robert nie ma oryginalnych marzeń, a do innych nie chce się przyznać bo są śmieszne i banalne. Marzy o tym samym co wszyscy, tylko intensywniej… stąd początki łysiny.

E-mail: r.lesinski@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

Odkryj Warmię i Mazury

Czy wiecie gdzie na Warmii i Mazurach można znaleźć piramidę, Ośrodek Rzemiosł Zapomnianych, albo... wyłuszczarnię szyszek? Odkryj z Polskim Radiem Olsztyn najciekawsze zakątki naszego regionu! Nasi dziennikarze zabiorą Was w wyjątkową podróż w nieznane w każdą niedzielę od 12.00 do 14.00.

 

Warsztat Kulturalny

O trudach i radościach tworzenia, inspiracjach, arcydziełach i nieudanych próbach ich stworzenia...W każdą środę od 22.05 do 24.00 Robert Lesiński gości u artystów, którzy przy pracy ujawniają mu sekrety swojego warsztatu kulturalnego.

Piosenka z tekstem

Audycja poświęcona piosence poetyckiej, literackiej, autorskiej oraz jej twórcom. Prezentowana jest w formie wywiadów, zapowiedzi, relacji z koncertów oraz festiwali. W sposób szczególny uwzględniona jest w niej regionalna scena muzyczna, jej najważniejsze festiwale oraz wydarzenia. Audycja nadawana jest w poniedziałki w godzinach: 22.10 - 24.00.

 

Wielki Pontyfikat

Wielki Pontyfikat to audycja, która prezentuje dokonania pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Autorzy przybliżają poszczególne zagadnienia związane z posługa Piotrową Papieża Polaka.

W programie pojawiają się tematy poświęcone papieskim pielgrzymkom, encyklikom, kontaktom międzynarodowy czy dokonaniom kapłańskim i wielu innym zagadnieniom. Misją programu jest przybliżenie słuchaczom wyjątkowej biografii Papieża.

Audycja nadawana jest w poniedziałki o 18.30.

Informacje Kulturalne

My wiemy, co w "kulturalnej" trawie piszczy! W audycji prezentujemy najważniejsze wydarzenia z Olsztyna, a także Warmii i Mazur. Nie brakuje relacji z premier teatralnych i filmowych, a także koncertów i wernisaży. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 11.45, a w sobotę o 13.15.

Dialog

Dialog to audycja edukacyjna i społeczna propagująca tolerancję, otwartość, komunikację, przeciwdziałająca stereotypom i postawom dyskryminacyjnym.

Jej celem jest ukazywanie rożnych form dialogu pomiędzy ludźmi, grupami społecznymi i członkami danych społeczności. Autorzy programu zastanawiają się w jaki sposób powinno się doskonalić porozumienie międzyludzkie. Gośćmi audycji są eksperci z różnych dziedzin życia społecznego i kulturalnego.

Biały Kruk

Niezapomniane, wspominane, poruszające, odkrywcze - po prostu ważne. Książki, z którymi nie sposób się rozstać.

"Biały Kruk" - to audycja o najważniejszych doświadczeniach czytelniczych osób, które bez książek nie mogą żyć. Robert Lesiński wysłuchuje ich najszczerszych wspomnień, dociera do recenzji, autorów, opinii i prezentuje słuchaczom. Poznajcie najważniejsze dzieła literackie i ich autorów. "Biały Kruk" wznosi się na antenę Radia Olsztyn w czwartki o godz. 18.30.

Ikony Muzyki

Utwory, których słucha się w milczeniu i wykonawcy, których zdjęcia wieszało się na ścianach. Historie, w które trudno uwierzyć i wydarzenia, których nie wolno nie znać. W poniedziałki Monika Szczygło i Robert Lesiński są przewodnikami słuchaczy po krainie niezapomnianych przebojów. Zapraszają po godzinie 22.05.

Gramy tylko po polsku!

Dobre bo nasze. Dobre, bo znane, ale nie mniej dobre, bo premierowe. Polskie piosenki, które trzeba i warto znać.  Historie, anegdoty, nietypowe wykonania. Od ART Rocka po Zębatego (Macieja oczywiście). W środę po 22.05 zasypiamy nucąc przeboje po polsku!

Koronawirus. Bądź bezpieczny!

Jest to cykl edukacyjny, w którym informujemy naszych słuchaczy o tym, w jaki sposób chronić się przed koronawirusem. Prezentujemy tematy związane z profilaktyką, higieną czy budową naszej odporności.
O wielu ważnych aspektach mówią eksperci, lekarze i specjaliści wielu dziedzin życia.

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV