Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Maja Kwiatkowska

a4ee7967.jpeg

W Radiu Olsztyn od 2000 roku. Ale wszystko zaczęło się dużo wcześniej. Podobno już mając kilka lat Maja bawiła się z siostrą w radio, o czym niedawno przypomniała jej rodzina. Potem były marzenia o pisarstwie i pierwsze wymierne próby dziennikarskie, które miały pomóc w „szlifowaniu warsztatu” – tworzone od podstaw pisemko „Uczniak” w szkole podstawowej i wreszcie współpraca z „Gazetą Olsztyńską”. Zaczęło się od sylwestrowego felietonu, który ukazał się, kiedy Maja miała 14 lat. Potem było 7 lat publikacji na stronie młodzieżowej gazety – Luz Press, czasem też – „po sąsiedzku” – na stronie Luz Rock. Recenzje książek, relacje z festiwali muzycznych, wyjazdów, felietony.

Na studiach (filologia polska) Maja szefowała pismu literackiemu „Pagina”, pisywała w piśmie „Androgyne”, w ogólnopolskim, studenckim „Dlaczego?”, wreszcie – w „Portrecie”. Na warsztatach dziennikarskich w ośrodku PAPu w Zegrzu poznała Ewę Zdrojkowską z Radia Olsztyn i…wszystko się zmieniło. Po pierwsze: okazało się, że Maja ma tak zwany dobry, radiowy głos (czego sobie wcześniej nie uzmysławiała), po drugie: okazało się, że marzy o pracy w radiu (czego sobie wcześniej nie uświadamiała:)). Została zaproszona do radia przy Radiowej w Olsztynie i …to był strzał w dziesiątkę.

Od początku siedziała „przy sitku”, najpierw w audycjach młodzieżowych, potem w owianej legendą audycji „Gra i buczy” współtworzonej z Jolą Wiszniewską. Pracowała przy liście przebojów, robiła wywiady z muzykami. Później była praca reporterska, publicystyka, a także duet z Jackiem Panasem i wspólnie tworzone reportaże i seriale dokumentalne, wreszcie – „scheda po Jacku” , czyli rolnictwo i folklor – kolejne dziennikarskie zaskoczenia i kolejne miłości:)

W ostatnim czasie Maja dzieli czas radiowy między muzykę i publicystykę. Ma na koncie audycje: Skoro Świt, Raz na ludowo, Piosenki na życzenie, Piosenki z innej beczki, Studio Koncertowe Radia Olsztyn, uczestniczy w przygotowywaniu audycji publicystycznych, które także prowadzi.

Dziecięce zabawy naprawdę mogą mieć duże znaczenie, okazuje się…:)

E-mail: m.kwiatkowska@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

Skoro Świt

Najważniejsze informacje dla rolników Skoro Świt. Już o 5.30 w Polskim Radiu Olsztyn sprawdzamy, o czym pieją koguty, rżą konie i muczą krowy. Jednym słowem „muuuusisz” posłuchać, co w warmińsko-mazurskich polach piszczy. Od poniedziałku do piątku od rana informujemy o aktualnych problemach rolników, sytuacji w tym dziale gospodarki m.in. na rynkach mleka, drobiu i wieprzowiny. Mówimy też o rolniczych płatnościach i dofinansowaniach.

 

Puls Ziemi

Jeśli chcesz się dowiedzieć co zrobić ze zużytym sprzętem elektronicznym, do którego pojemnika wrzucić różne odpady aby nie popełnić „grzechu ekologicznego” oraz jak należy zachowywać się w lesie aby nie spłoszyć wszystkich jego mieszkańców, koniecznie musisz posłuchać Pulsu ziemi. Poruszamy w niej trudne tematy związane z otaczającym nas środowiskiem naturalnym i funkcjonowaniem człowieka bez wyrządzania w nim nieodwracalnych szkód.

Najlepsza Pora Dnia

Zawsze jest dobry czas, żeby słuchać Radia Olsztyn. Towarzyszymy Wam również w "godzinach szczytu". Od 15.00 do 19.00 zapraszamy na Najlepszą Porę Dnia! Rozmawiamy... właściwie o wszystkim. W studiu gościmy ekspertów, a nasi reporterzy przygotowują podsumowanie dnia. Chcesz wiedzieć, co dzieje się na Warmii i Mazurach? Posłuchać rozmów z ciekawymi ludźmi? Szukaj nas w swoim podręcznym radioodbiorniku. Wtedy przymusowy postój w korkach stanie się przyjemnością!

O jazzie prawie wszystko

Muzyka z Polski i ze świata. Magazyn aktualności ze świata jazzu. 

Tawerna Radia Olsztyn

Ahoj na wodzie! „Tawerna Radia Olsztyn” to serwis skierowany do osób odpoczywających i podróżujących po naszym regionie.

Będziemy w nim mówić o wszystkim co ciekawe i ważne, a związane z żeglowaniem, zwłaszcza po akwenach położonych na Warmii i Mazurach. Słuchajcie nas od poniedziałku do piątku przez całe wakacje o godz. 10.20.

 

RadioOlsztynTV