Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Alicja Kulik

af95785c.jpeg

Z wykształcenia filolog języka angielskiego. Nauczycielką była bardzo krótko, tłumaczką trochę dłużej, ale już wtedy radio wciągało ją, stawało się coraz ważniejsze, aż zwyciężyło. Jeszcze w Poznaniu współpracowała z Radiem Merkury. W 2000 roku trafiła do Radia Olsztyn. Interesują ją sprawy społeczne oraz historie ludzi żyjących na pograniczu kultur, tradycji i religii.

Lubi czytać, spotykać się z przyjaciółmi, spędzać czas z rodziną, podróżować. Nie lubi, kiedy mówi “nie mam czasu”. A czasem to się zdarza.

E-mail: a.kulik@@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

Reportaż

Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w niesamowite historie. Reportażyści Polskiego Radia Olsztyn zabiorą Was w podróż do radiowej krainy wyobraźni.  W każdy piątek o 18.30 zapraszamy do wysłuchania reportażu w Polskim Radiu Olsztyn.

 

Dobro Czyń

Szukamy dobra na Warmii i Mazurach! Odkrywamy świat organizacji pożytku publicznego, które nie są nastawione na zysk, a pomagają najbardziej potrzebującym – chorym, niepełnosprawnym i mającym trudności w odnalezieniu się w społeczeństwie. W każdą środę po 22.05 sprawdzamy, gdzie ludzie czynią dobro.

 

Warmia i Mazury dla zaawansowanych

Cmentarz rumuński na Warmii, czakram na Mazurach, kapliczka powstania warszawskiego w Dąbrównie koło Grunwaldu, czy obraz włoskiego malarza epoki renesansu w kościółku w Ukcie - o tych i wielu innych ciekawych, często nieznanych faktach i miejscach na Warmii i Mazurach opowiemy w nowym wakacyjnym cyklu pt. \\\"Warmia i Mazury dla zaawansowanych\\\".

Audycja emitowana jest od poniedziałku do piątku o godzinie 13.45. Powtórka o godzinie 16.45.

Wiosna. Lato. Jesień. Audycja nie tylko dla seniorów

Tyniecki benedyktyn ojciec Leon Knabit na pytanie postawione mu przez młodego człowieka, ile prawdy jest w powiedzeniu „starość nie radość”, odpowiedział „pół na pół”. W każdą środę o godzinie 22:05 chcemy  rozmawiać o tych różnych odcieniach starości. Chcemy podejmować tematy ważne dla nas wszystkich, bo tak naprawdę – jak mówią mądrzy ludzie – na to, jak będziemy czuli się w podeszłym wieku, pracujemy całe życie. A jeśli nawet do wieku emerytalnego trochę nam brakuje, to obok nas są rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, przyjaciele. Z uwagi na nich również warto mieć - tak nam się wydaje - tę wiedzę, którą będziemy się z Państwem dzielić.

 

Wielki Pontyfikat

Wielki Pontyfikat to audycja, która prezentuje dokonania pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Autorzy przybliżają poszczególne zagadnienia związane z posługa Piotrową Papieża Polaka.

W programie pojawiają się tematy poświęcone papieskim pielgrzymkom, encyklikom, kontaktom międzynarodowy czy dokonaniom kapłańskim i wielu innym zagadnieniom. Misją programu jest przybliżenie słuchaczom wyjątkowej biografii Papieża.

Audycja nadawana jest w poniedziałki o 18.30.

Informacje Kulturalne

My wiemy, co w "kulturalnej" trawie piszczy! W audycji prezentujemy najważniejsze wydarzenia z Olsztyna, a także Warmii i Mazur. Nie brakuje relacji z premier teatralnych i filmowych, a także koncertów i wernisaży. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 11.45, a w sobotę o 13.15.

Małe Ojczyzny

Podróżujemy śladami historii ludzkich losów. Odkrywamy to wszystko, co ważne w miejscach, w których żyjemy i w ludziach, których na co dzień spotykamy. Zapraszamy w każdą środę o 18.30!

Noc z Reportażem

Ciekawych historii najlepiej słucha się w skupieniu, a jeszcze lepiej - nocą. Raz w miesiącu w niedzielę oo 22.05 do 2.00 Alicja Kulik zaprasza więc na "dobranockę" z reportażem. Autorka dzieli się ze Słuchaczami skarbami naszego archiwum. Można posłuchać zarówno nowszych reportaży, jak i opowieści sprzed kilkudziesięciu lat. Wszystkie są jednak tak samo cenne i ciekawe...

Koronawirus. Bądź bezpieczny!

Jest to cykl edukacyjny, w którym informujemy naszych słuchaczy o tym, w jaki sposób chronić się przed koronawirusem. Prezentujemy tematy związane z profilaktyką, higieną czy budową naszej odporności.
O wielu ważnych aspektach mówią eksperci, lekarze i specjaliści wielu dziedzin życia.

Perły Warmii i Mazur

„Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie.” To powiedzenie, którego autorem jest XIX-wieczny bajkopisarz Stanisław Jachowicz bez wątpienia pasuje do miast i miasteczek, rzek i rzeczek, szlaków i bezdroży, krajobrazów po horyzont i jezior – tych, do których pasuje wszystko, co NAJ - (największe, najdłuższe, najgłębsze), jak i tych mało znanych - położonych wśród lasów, otoczonych legendami. Wiele z tych miejsc ma swoją bogatą historię tworzoną przez kolejne pokolenia mieszkańców Warmii, Mazur, Prus Wschodnich.

„Perły Warmii i Mazur” to nasza wakacyjna podpowiedź, jak przemierzać region, który ma wiele do zaoferowania uważnym i czułym wędrowcom. Wykorzystajmy spokojny czas wypoczynku i rozejrzyjmy się uważnie wokół, a ukażą nam się prawdziwe perły.

Poznaj Warmię i Mazury

 

Poznaj Warmię i Mazuty to cykl audycji odkrywających najciekawsze miejsca regionu. Nasi dziennikarze zabiorą Państwa w podróż po ciekawych zabytkach, mniej znanych wioskach i miastach oraz urokliwych zakątkach naszyj przyrody.

RadioOlsztynTV