Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Alicja Kulik

af95785c.jpeg

Z wykształcenia filolog języka angielskiego. Nauczycielką była bardzo krótko, tłumaczką trochę dłużej, ale już wtedy radio wciągało ją, stawało się coraz ważniejsze, aż zwyciężyło. Jeszcze w Poznaniu współpracowała z Radiem Merkury. W 2000 roku trafiła do Radia Olsztyn. Interesują ją sprawy społeczne oraz historie ludzi żyjących na pograniczu kultur, tradycji i religii.

Lubi czytać, spotykać się z przyjaciółmi, spędzać czas z rodziną, podróżować. Nie lubi, kiedy mówi “nie mam czasu”. A czasem to się zdarza.

E-mail: a.kulik@@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

Reportaż

Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w niesamowite historie. Reportażyści Polskiego Radia Olsztyn zabiorą Was w podróż do radiowej krainy wyobraźni.  W każdy piątek o 18.30 zapraszamy do wysłuchania reportażu w Polskim Radiu Olsztyn.

 

Dobro Czyń

Szukamy dobra na Warmii i Mazurach! Odkrywamy świat organizacji pożytku publicznego, które nie są nastawione na zysk, a pomagają najbardziej potrzebującym – chorym, niepełnosprawnym i mającym trudności w odnalezieniu się w społeczeństwie. W każdą środę po 22.05 sprawdzamy, gdzie ludzie czynią dobro.

 

Warmia i Mazury dla zaawansowanych

Cmentarz rumuński na Warmii, czakram na Mazurach, kapliczka powstania warszawskiego w Dąbrównie koło Grunwaldu, czy obraz włoskiego malarza epoki renesansu w kościółku w Ukcie - o tych i wielu innych ciekawych, często nieznanych faktach i miejscach na Warmii i Mazurach opowiemy w nowym wakacyjnym cyklu pt. \\\"Warmia i Mazury dla zaawansowanych\\\".

Audycja emitowana jest od poniedziałku do piątku o godzinie 13.45. Powtórka o godzinie 16.45.

Wiosna. Lato. Jesień. Audycja nie tylko dla seniorów

Tyniecki benedyktyn ojciec Leon Knabit na pytanie postawione mu przez młodego człowieka, ile prawdy jest w powiedzeniu „starość nie radość”, odpowiedział „pół na pół”. W każdą środę o godzinie 22:05 chcemy  rozmawiać o tych różnych odcieniach starości. Chcemy podejmować tematy ważne dla nas wszystkich, bo tak naprawdę – jak mówią mądrzy ludzie – na to, jak będziemy czuli się w podeszłym wieku, pracujemy całe życie. A jeśli nawet do wieku emerytalnego trochę nam brakuje, to obok nas są rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, przyjaciele. Z uwagi na nich również warto mieć - tak nam się wydaje - tę wiedzę, którą będziemy się z Państwem dzielić.

 

Wielki Pontyfikat

Wielki Pontyfikat to audycja, która prezentuje dokonania pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Autorzy przybliżają poszczególne zagadnienia związane z posługa Piotrową Papieża Polaka.

W programie pojawiają się tematy poświęcone papieskim pielgrzymkom, encyklikom, kontaktom międzynarodowy czy dokonaniom kapłańskim i wielu innym zagadnieniom. Misją programu jest przybliżenie słuchaczom wyjątkowej biografii Papieża.

Audycja nadawana jest w poniedziałki o 18.30.

Informacje Kulturalne

My wiemy, co w "kulturalnej" trawie piszczy! W audycji prezentujemy najważniejsze wydarzenia z Olsztyna, a także Warmii i Mazur. Nie brakuje relacji z premier teatralnych i filmowych, a także koncertów i wernisaży. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 11.45, a w sobotę o 13.15.

Małe Ojczyzny

Podróżujemy śladami historii ludzkich losów. Odkrywamy to wszystko, co ważne w miejscach, w których żyjemy i w ludziach, których na co dzień spotykamy. Zapraszamy w każdą środę o 18.30!

Noc z Reportażem

Ciekawych historii najlepiej słucha się w skupieniu, a jeszcze lepiej - nocą. Raz w miesiącu w niedzielę oo 22.05 do 2.00 Alicja Kulik zaprasza więc na "dobranockę" z reportażem. Autorka dzieli się ze Słuchaczami skarbami naszego archiwum. Można posłuchać zarówno nowszych reportaży, jak i opowieści sprzed kilkudziesięciu lat. Wszystkie są jednak tak samo cenne i ciekawe...

Koronawirus. Bądź bezpieczny!

Jest to cykl edukacyjny, w którym informujemy naszych słuchaczy o tym, w jaki sposób chronić się przed koronawirusem. Prezentujemy tematy związane z profilaktyką, higieną czy budową naszej odporności.
O wielu ważnych aspektach mówią eksperci, lekarze i specjaliści wielu dziedzin życia.

Perły Warmii i Mazur

„Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie.” To powiedzenie, którego autorem jest XIX-wieczny bajkopisarz Stanisław Jachowicz bez wątpienia pasuje do miast i miasteczek, rzek i rzeczek, szlaków i bezdroży, krajobrazów po horyzont i jezior – tych, do których pasuje wszystko, co NAJ - (największe, najdłuższe, najgłębsze), jak i tych mało znanych - położonych wśród lasów, otoczonych legendami. Wiele z tych miejsc ma swoją bogatą historię tworzoną przez kolejne pokolenia mieszkańców Warmii, Mazur, Prus Wschodnich.

„Perły Warmii i Mazur” to nasza wakacyjna podpowiedź, jak przemierzać region, który ma wiele do zaoferowania uważnym i czułym wędrowcom. Wykorzystajmy spokojny czas wypoczynku i rozejrzyjmy się uważnie wokół, a ukażą nam się prawdziwe perły.

Poznaj Warmię i Mazury

Poznaj Warmię i Mazuty to cykl audycji odkrywających najciekawsze miejsca regionu. Nasi dziennikarze zabiorą Państwa w podróż po ciekawych zabytkach, mniej znanych wioskach i miastach oraz urokliwych zakątkach naszyj przyrody.

Jak tu się żyje?

To cykl audycji pokazujący życie mieszkańców regionu. Jak wygląda życie zwykłych mieszkańców województwa? Czym się dziś zajmują? Jak spędzają wolny czas? Jak im się żyje? Jak sobie radzą mieszkańcy wsi popegeerowskich? Jak żyją mieszkańcy małych miasteczek?

Jak tu się żyje? - to reportaże wpisujące się w tworzoną od lat 50. dźwiękową historię mieszkańców tych ziem, zapisaną w archiwalnych audycjach Radia Olsztyn. Audycja emitowana jest w każdy wtorek o godzinie 17.15.

Kajakiem przez Warmię i Mazury

W poprzednie wakacje podróżowaliśmy po Warmii i Mazurach rowerem, tym razem zmieniamy środek transportu i wsiadamy do kajaka.

Z tej perspektywy poznawać będziemy wraz z Państwem urokliwe zakątki naszego regionu, przyrodnicze atrakcje turystyczne i ciekawych ludzi, którzy o nich opowiedzą. Gdzie będziemy? Kogo odwiedzimy? O czym opowiemy? Słuchajcie audycji Alicji Kulik „Kajakiem po Warmii i Mazurach” od wtorku do czwartku o godzinie 12.15. Podsumowania tygodniowych wojaży w soboty o 17.10.

RadioOlsztynTV