Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Hopfer

e3e84da1.jpeg

W Radiu Olsztyn od 22 lat. Pracował m.in. w archiwum, był reporterem, przygotowywał dzienniki, prowadził programy muzyczne, literackie, filmowe i kulturalne. Był współtwórcą najpopularniejszej audycji muzycznej w regionie – była to połowa lat 90-tych, a audycja nazywała się Głową w Mur. Z Wojciechem Ogrodzińskim wymyślił i prowadził audycję filmową Kino Za Rogiem. Dzięki nim w legendarnym już dziś olsztyńskim kinie Kopernik wyświetlane były filmy, które wygrywały plebiscyty na Film Roku. W swoim życiu przeprowadził kilkaset wywiadów ze wszystkimi najważniejszymi muzykami, aktorami i reżyserami w Polsce. Dla słuchaczy Radia Olsztyn relacjonował przebieg Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz festiwalu w Cannes.

Interesuje się filmem, muzyką filmową i klasyczną muzyką rockową, geografią i historią – w szczególności dziejami byłej Jugosławii. Kolekcjonuje literaturę i muzykę z tego kręgu kulturowego i często tam bywa. Jego pasją jest ogrodnictwo – pielęgnacja dużego i ładnego starego ogrodu. Z honorem znosi też kaprysy starego kota Fiodora. Jest szczęśliwie żonaty i szczęśliwym ojcem pewnej uroczej młodej damy.

E-mail: j.hopfer@radioolsztyn.pl

 

Prowadzi audycje

Felieton Filmowy

Najnowsze trendy w światowym kinie, wspomnienia ze świata filmu, recenzje filmowe, rozważania o polskim kinie i polskich twórcach filmowych. Co nowego w technice filmowej, czym żyje świat kina, a także o tym, jak zmienia się współczesna telewizja. Przenikanie światów, czyli co łączy literaturę, muzykę rozrywkową i współczesne kino.

RadioOlsztynTV