Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzeum we Fromborku wydało katalog ze zbiorami dotyczącymi Kopernika

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku wydało katalog, w którym pokazuje swoje zbiory związane z Mikołajem Kopernikiem i czasami, w których żył astronom.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządu województwa warmińsko-mazurskiego ukazała się publikacja „Świat Kopernika w świetle zabytków ze zbiorów Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku”.

– Na prawie 400 stronach znajduje się niemal 200 not katalogowych w kilku działach tematycznych – mówi dyrektor muzeum Mirosław Jonakowski.

Są to: przejawy materialne życia kulturalnego i artystycznego epoki, w której żył Kopernik, sztuki plastyczne, elementy związane z budownictwem, wyposażeniem wnętrz, życiem codziennym, zdrowiem, higieną i przejawami kultu.

00:00 / 00:00

Skatalogowane przedmioty są szczegółowo opisane.

Jest krótka notka katalogowa, zdjęcie obiektu, jego wymiary. Podajemy tam nasz numer inwentarzowy. Myślę, że to jest bardzo dobry materiał dla badaczy czasów Kopernika, bo mogą zobaczyć, co w zbiorach się znajduje, a poprzez tą pełną informację łatwo będzie i nam zidentyfikować obiekt, którego to dotyczy.

00:00 / 00:00

Katalog został wydany w 300 egzemplarzach i rozdawany jest instytucjom. Poza wersją papierową, znajduje się również na stronie internetowej muzeum we Fromborku w wersji online.

Rok 2023 będzie Rokiem Mikołaja Kopernika.

Katalog można zobaczyć tutaj.

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w astronom, Mikołaj Kopernik, katalog, samorząd województwa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przedmioty, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Wieża Kopernika we Fromborku będzie wyremontowana i dostępna dla zwiedzających

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku remontuje wieżę na Wzgórzu Katedralnym, która należała do astronoma. Muzeum chce ją udostępnić zwiedzającym. Jest to ta wieża, na której Jan...

Zamknij
RadioOlsztynTV