Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzeum Warmii i Mazur rozpoczęło prace nad grą z udziałem Kopernika

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie rozpoczęło prace nad stworzeniem gry komputerowej z udziałem Mikołaja Kopernika. Na realizację m.in. tego projektu instytucja otrzyma 2,5 miliona złotych wsparcia.

Takiej gry nie ma w tej chwili żadna placówka muzealna. Gracze i użytkownicy aplikacji mobilnej przeniesieni zostaną do olsztyńskiego zamku w czasach, kiedy administrował nim słynny astronom. W specjalnej prezentacji umieszczonej na krużganku olsztyńskiego zamku, w przestrzeni rzeczywistości rozszerzonej, muzealnicy mają wyjaśniać, jak działała tablica astronomiczna Kopernika, jego jedyny ocalały do naszych czasów przyrząd astronomiczny.

Muzeum Warmii i Mazur chce też w najbliższym czasie kupić nowy sprzęt oświetleniowy, nagłośnieniowy i meble dla zwiedzających. Muzeum przygotowuje się na przyszłoroczne obchody jubileuszu Mikołaja Kopernika na Warmii.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mikołaj Kopernik, Muzeum Warmii i Mazur, jubileusz
75 lat minęło. Jubileusz stadniny koni w Liskach

Wyjątkowe miejsce na mapie województwa warmińsko-mazurskiego obchodzi jubileusz. Mowa o stadninie koni w Liskach w powiecie bartoszyckim. Przez długo była największym takim miejscem w Polsce. Specjalizuje...

Zamknij
RadioOlsztynTV