Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzeum w Morągu przejdzie gruntowny remont

Pałac Dohnów – Muzeum im. Herdera w Morągu. Fot. M. Bartoś

Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera w Morągu zostanie zmodernizowane. Morąski Pałac Dohnów, w którym mieści się muzeum, został bardzo zniszczony podczas II wojny światowej.

Wyremontowano go w latach 80. minionego wieku, ale używano wówczas materiałów słabej jakości. – To będzie piękna, nowoczesna placówka – zapowiada Piotr Żuchowski, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Będzie kompleksowa wymiana dachu z jego prostowaniem, stolarki okiennej. Pojawią się też w środku nowe media, wszystkie elementy związane z oszczędnością energii. W innym miejscu będzie wejściu. Odtworzymy też klatkę schodową z czasów Pałacu Dohnów. Cała północna część budynku będzie dostępna do zwiedzania. Cała południowa z wyłączeniem sali edukacyjnej, będzie częścią administracyjno-magazynową.

00:00 / 00:00

Wartość planowanych prac szacowana jest na około 10,5 miliona złotych.

Piotr Żuchowski zapowiedział, że zmodernizowane i nowoczesne Muzeum im. Herdera w Morągu będzie można zwiedzać od lata 2024 roku.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, remont, morąg
Nowe drogi powstaną w gminie Godkowo

Kolejne miejscowości otrzymują wsparcie z drugiej edycji Polskiego Ładu. Jedną z nich jest znajdujące się w powiecie elbląskim Godkowo. Wójt gminy Andrzej Bondaruk wyjaśnia, na co...

Zamknij
RadioOlsztynTV