Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Musimy docierać przez niekonwencjonalne sposoby do pracowników”. W Elblągu odbyły się Targi Pracy

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Kilkudziesięciu wystawców i setki osób  odwiedziło Elbląskie Targi Pracy. Impreza jest cykliczna, a w tym roku wpisała się w obchody Warmińsko – Mazurskiego Tygodnia Kariery oraz Europejskich Dni Pracodawców.

W porównaniu z pierwszymi edycjami, te ostatnie zmieniły się  wraz z obniżeniem poziomu bezrobocia. To oznacza, że teraz pracodawcy szukają, a pracownicy stawiają warunki. Dlatego prywatni przedsiębiorcy muszą być tam, gdzie mogą znaleźć się poszukiwani specjaliści. Ludzi do służby szuka też policja, straż graniczna czy armia. Ta ostatnia nie tylko żołnierzy, ale też kucharzy, piekarzy czy kierowców. Wśród wystawców nie zabrakło również szkół, uczelni i firm szkoleniowych.

Elbląskie Targi Pracy odbyły się po raz 25. Organizowane są dwa razy w roku – w formule wiosennej i jesiennej. Tym razem ich organizatorami były Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urząd pracy, targi pracy, pracodawca
Prawie sto firm ubiega się o „Żagle Warmii i Mazur”. Najlepsi odbiorą nagrody podczas gali w Olsztynie

W Olsztynie zostaną dziś nagrodzone najlepsze przedsiębiorstwa, produkty, usługi oraz projekty promocyjne w województwie warmińsko-mazurskim. Wyróżnione będzie także stosowanie tzw. dobrych praktyk zarówno wobec pracowników czy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV