Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Marta Gołąb – Kocięcka została Mundial Ekspertem!

W finale piłkarskiego mundialu niespodzianki nie było, ale niespodzianką zakończyła się nasza zabawa pod hasłem Mundial Ekspert. Na boisku wygrała reprezentacja Francji, a w typowaniu wyników najlepsza była dziennikarka TVP3 Olsztyn – Marta Gołąb – Kocięcka.

Jako jedyna w czasie Mistrzostw prawidłowo przewidziała dwa wyniki, a tym razem dołożyła punkt, za wskazanie zwycięzcy finału. Jak mówi – powinna dostać większą liczbę punktów. Dlaczego?

00:00 / 00:00

Francja bowiem wygrała z Chorwacją 4:2, a nasza laureatka typowała 2:1 dla Trójkolorowych. Drugie miejsce w naszej zabawie ex – aequo zajęli: znakomity żeglarz i bojerowiec – Karol Jabłoński oraz pilot rajdowy i uczestnik Rajdu Dakar – Sebastian Rozwadowski.

PIOTR SUŁKOWSKI

Dyrygowanie ma we krwi. Czy jego zdaniem drużyna Adama Nawałki będzie grała jak z nut? Piotr Sułkowski, dyrektor naczelny i artystyczny Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie jest jednym z naszych Mundial Ekspertów. Urodził się w krakowskiej rodzinie muzyków. To właśnie nuty towarzyszyły mu od zawsze, chociaż w rozmowie z Radiem Olsztyn przyznał, że tęsknie patrzył na kolegów grających w piłkę nożną. Dzięki naszej zabawie i zmaganiom polskiej reprezentacji dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii może wrócić do czasów dzieciństwa. Czy według Piotra Sułkowskiego nasza reprezentacja zacznie swój występ z wysokiego „C”?

PIOTR SOŁODUCHA

Podczas koncertów „maluje Lili dzień”. Czy pod jego czujnym okiem, sukces polskiej reprezentacji będzie… jak malowany? Piotr Sołoducha – lider słynnego, olsztyńskiego zespołu Enej jest naszym kolejnym ekspertem w typowaniu wyników piłkarzy na Mundialu. „Lolek” uważa, że w zespole – podobnie jak w sporcie – liczy się współpraca i koleżeństwo. Właśnie dlatego wspólnie z resztą załogi Eneja przed wyczerpującymi koncertami, pracuje nad kondycją na popularnych orlikach, grając w piłkę nożną. Jest też wiernym kibicem polskiej reprezentacji. Czy jego typy się sprawdzą?

KONRAD BUKOWIECKI

Czy jeden z najlepszych lekkoatletów świata pchnie naszą reprezentację do zwycięstwa tak, jak… swoją kulę? Przekonamy się o tym niebawem. Konrad Bukowiecki jest kolejnym Mundial Ekspertem Radia Olsztyn. Piłkę nożną w dzieciństwie trenował… przez dwa tygodnie. Wybrał sport indywidualny, ale wiernie kibicował swojemu starszemu bratu, który był bramkarzem. Czy ta wiedza przyda mu się w zabawie Radia Olsztyn?

KAROL JABŁOŃSKI

Wielokrotny mistrz świata w bojerach i jeden z najbardziej wszechstronnych żeglarzy. Podobno potrafi też… czarować wiatr. Czy Karol Jabłoński – kolejny Mundial Ekspert Radia Olsztyn zaczaruje również wyniki spotkań naszej reprezentacji?

BARTOSZ KWIECIEŃ

Szczypta szczęścia, garść umiejętności i łyżka dobrej kondycji – czy to przepis na sukces drużyny Adama Nawałki, podczas Mundialu? Na to pytanie odpowiedź powinien znać jeden z najlepszych młodych, polskich kucharzy. Bartek Kwiecień to zwycięzca 3. edycji MasterChef Junior. 11-latek z Olsztyna od gry w piłkę nożną woli pierś z kurczaka z puree dyniowym, ale z uwagą śledzi wyniki zmagań Polaków na międzynarodowych arenach. Czy Bartek „zgotuje” sukces drużyny Adama Nawałki?

SEBASTIAN ROZWADOWSKI

Nie straszna mu pustynia, ekstremalny upał i brak wytyczonej trasy. Pilot rajdowy z Olsztyna, uczestnik tegorocznego Rajdu Dakar Sebastian Rozwadowski podjął kolejne wyzwanie. Został Mundial Ekspertem Radia Olsztyn! Uważa Dakar za Everest motosportu, a czy według niego na wyżyny wniesie się również nasza piłkarska reprezentacja?

MARTA GOŁĄB-KOCIĘCKA

„Trzeba być żywym i pełnym energii, przytomnie reagować na to, co się dzieje” – mówi o swojej pracy przy porannym programie TVP3 Olsztyn dziennikarka Marta Gołąb-Kocięcka. Nasz kolejny Mundial Ekspert bez trudu rozumie więc, co dzieje się w czasie meczu na boisku. Czy te podobieństwa pozwolą Marcie Gołąb-Kocięckiej trafnie typować wyniki spotkań drużyny Adam Nawałki?

IZABELA TROJANOWSKA

„Trochę starań i świat jest nasz” śpiewała Izabela Trojanowska w jednym ze swoich największych przebojów pt. „Wszystko, czego dziś chcę”. Czy słowa tej piosenki będą pasować również do wyników spotkań naszej reprezentacji? Izabela Trojanowska mecze najchętniej ogląda przed telewizorem w zaciszu własnego domu. Czy to wystarczy, żeby zdobyć tytuł Mundial Eksperta?

LIDIA PIECHOTA

Wakeboard, snowboard, rajdy samochodowe… to nic w porównaniu z macierzyństwem, które jest jej ulubionym sportem ekstremalnym. Lidia Piechota – autorka bloga Ekstremama i dziennikarka jest kolejnym Mundial Ekspertem Radia Olsztyn. W piłkę nożną gra bardzo chętnie ze swoim 5-letnim synem Zachariaszem. Robi to jak na Ekstremamę przystało nie w przyjemne, letnie popołudnie, ale… w śniegu przy -7 stopniach. Czy typy Lidii Piechoty będą równie bezkompromisowe, jak jej podejście do życia?

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, mundial, futbol, Mundial Expert
Stomil Olsztyn wygrał sparing z drugoligową Olimpią Grudziądz

Piłkarze pierwszoligowego Stomilu Olsztyn wreszcie wygrali w sparingu. Biało - niebiescy pokonali w Grudziądzu spadkowicza z pierwszej ligi - miejscową Olimpię 2:1 po trafieniach Mosakowskiego i...

Zamknij
RadioOlsztynTV