Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Multimedialne nowości Muzeum Warmii i Mazur

Fot. Muzeum Warmii i Mazur

Animowany film tłumaczący dociekanie Mikołaja Kopernika dotyczące badania równonocy, aplikacja ułatwiająca zwiedzanie muzeum oraz gra internetowa – to multimedialne nowości Muzeum Warmii i Mazur.

Te nowoczesne formy docierania do widza mają go zachęcić do zainteresowania historią regionu. O szczegółach mówił dyrektor muzeum Piotr Żuchowski.

Film jest wyświetlany na monitorze umiejscowionym pod Tablicą Kopernikowską – najważniejszą pamiątką po wielkim astronomie. Zaś aplikację można pobrać na telefon komórkowy w budynku muzealnym. Ciekawą historię Muzeum można poznawać także on-line, z domu. Umożliwia to gra komputerowa.

Zespół specjalistów tworzył ją pół roku. Jej fabuła dotyczy obecności Mikołaja Kopernika w olsztyńskim zamku. Gra podzielona jest na strefy ekonomiczną, logiczną i bitewną – można znaleźć ją na stronie internetowej Muzeum Warmii i Mazur.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: R. Lesiński
Redakcja: K. Ośko

Więcej w muzeum, Olsztyn, internet, gra, Muzeum Warmii i Mazur
Olsztyn gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w szabli

119 zawodników z całego kraju walczy o tytuł Mistrza Polski Juniorów w szabli. Turniej odbywa się w - otwartym we wrześniu - nowoczesnym, dwupoziomowym Warmińsko-Mazurskim Centrum...

Zamknij
RadioOlsztynTV