Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MPEC nie rezygnuje z planów budowy elektrociepłowni w Olsztynie. Będzie nowy przetarg

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie zamierza ogłosić nowy  przetarg, który wyłoni  firmę budującą  elektrociepłownię. Poprzedni przetarg został unieważniony, gdyż jedyna oferta jaka wpłynęła nie spełniała oczekiwań.

Na początku września MPEC unieważnił postępowanie na wybór firmy, która zaprojektuje i wybuduje elektrociepłownię opalaną paliwem wytwarzanym z odpadów komunalnych. Wpłynęła wówczas jedna oferta od koreańskiej firmy, która zaproponowała budowę za 1 miliard 600 tysięcy złotych, tymczasem olsztyńska spółka  miała do dyspozycji tylko  800 milionów złotych.

Radosław Leszczyński z działu handlowego i marketingu MPEC poinformował, że firma nie rezygnuje z planów poszukiwania inwestora. Dlatego  zarząd  podjął kroki zmierzające do najszybszego wszczęcia nowego przetargu. Aby dostosować warunki przetargu do oczekiwań inwestorów,  zdecydowano się na przeprowadzenie tzw. dialogu technicznego, do którego zgłosiły się 32 firmy.

Aktualnie dialog prowadzony jest w formie indywidualnych spotkań. Zakładamy, że do  16 października zostanie zakończona pierwsza runda spotkań, po czym wszystkie podmioty, które zgłosiły się do dialogu planujemy zaprosić do udziału w drugiej rundzie spotkań. Zakończenie dialogu technicznego nastąpi z końcem października, po czym przystąpimy do prac nad dokumentacją przetargową, aby jeszcze w tym roku ogłosić postępowanie przetargowe

– podkreślił Radosław Leszczyński.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie

Autor: PAP/ALibudzka
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, inwestor, Mpec, przetarg
Jedna sprawa dwa różne wyroki. Tym razem Forum Rozwoju Olsztyna przegrało z MPEC-em

Olsztyński MPEC nie musi  udostępniać informacji Stowarzyszeniu Forum Rozwoju Olsztyna. Taka jest decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który ponownie rozpatrzył  sprawę. Spór dotyczy odmowy udostępnienia Stowarzyszeniu  rejestru...

Zamknij
RadioOlsztynTV