Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Most obrotowy w Giżycku otwarty dla ruchu kołowego

Most obrotowy na kanale Łuczańskim

Zakończył się remont mostu obrotowego nad Kanałem Łuczańskim w Giżycku. Most jest otwarty dla aut i pieszych.

W ostatnich miesiącach giżycki most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim był gruntownie remontowany. Wymieniano m.in. dwa drewniane pokłady, zabezpieczano metalowe elementy, naprawiano przeciekającą sterówkę. Zakres i rozmach prac sprawiły, że most był niedostępny dla kierowców.

Pierwotnie planowano otwarcie mostu na majówkę, jednak nie udało się wówczas zakończyć wszystkich niezbędnych prac. Dlatego w czasie tzw. długiego weekendu most był dostępny wyłącznie dla żeglarzy. Obecnie mogą po nim jeździć auta, a dla żaglówek i statków jest on otwierany w określonych godzinach.

Remont mostu obrotowego (bez kosztów naprawy sterówki) wyniósł ponad 228 tys. zł i był w połowie dofinansowany z Funduszu Dróg Samorządowych, a w połowie ze środków powiatu giżyckiego.

Most – zbudowany w 1898 r. – jest jedną z największych atrakcji Giżycka, jego otwarcie w majowy weekend od lat symbolicznie rozpoczynało sezon żeglarski na Mazurach. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa imprezę odwołano.

Autorka: J. Kiewisz-Wojciechowska PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, remont, most
„Kilka osób przechorowało koronawirusa”. Giżycko przebadało 200 urzędników, pracowników przedszkoli i MOPS-u

Pracownik giżyckiego przedszkola nie jest zakażony koronawirusem - potwierdził to ostatni wynik testu zleconego przez giżycki samorząd. W sumie na obecność antyciał SARS-CoV-2 przebadano ponad 200...

Zamknij
RadioOlsztynTV