Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MOPS w Elblągu walczy z przemocą wobec osób starszych. „Kampania społeczna jest potrzebna, bo to zjawisko powszechne”

Fot. Fotolia

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu rozpoczyna kampanię społeczną dotyczącą zapobiegania przemocy wobec osób starszych. W akcję włączy się Komenda Miejska Policji.

Wstyd, strach o zrobienie krzywdy najbliższym, nadzieja, że przemoc to tylko incydent i że więcej się nie powtórzy. To powody, dla których osoby starsze nie chcą skarżyć się na szykany czy agresję ze strony rodziny.

– Kampania jest potrzebna, bo to zjawisko powszechne. Spotykamy się też z przemocą psychiczną czy ekonomiczną – wyjaśnia Anna Olszewska z Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Elblągu.

Akcja ma na celu nie tylko informowanie, ale też uczulanie społeczności na to, że być może ktoś w pobliżu jest krzywdzony. Dodajmy, kampania dopiero rusza, ale już teraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest gotów do udzielania wsparcia przez działający tam Zespół Interwencji Kryzysowej.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu ul. Winna 9
tel. 55 625-61-00  sekretariat
tel. 55 625-61-08  Zespół Interwencji Kryzysowej

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MOPS, przemoc, osoby starsze
Znęcał się nad żoną. Grozi mu do 5 lat więzienia

59-letni mieszkaniec gminy Grodziczno, podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną, ma policyjny dozór. Tak, na wniosek funkcjonariuszy, zdecydował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście...

Zamknij
RadioOlsztynTV