Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Monika Falej zapowiedziała zjednoczenie lewicy. „To będzie połączenie świeżości i doświadczenia”

Fot. Na zdjęciu od lewej: Hubert Górski, Monika Falej i Jerzy Czepułkowski

Zjednoczenie Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny było tematem konferencji prasowej poseł Moniki Falej w Ełku. Współpraca obu partii rozpoczęła się w Ełku wcześniej. SLD i Wiosna wraz z Platformą Obywatelską stworzyły wspólną koalicję w ostatnich wyborach samorządowych.

Nowa Lewica będzie dbała o cały region – zapowiedziała Falej. Każde z ugrupowań, które weszły w skład Nowej Lewicy będzie miało taki sam głos decydujący o działaniach w skali całego kraju i regionu.

Oczekuję zmiany pokoleniowej – mówił członek władz krajowych SLD Jerzy Czepułkowski, który uważa, że osoby z jego doświadczeniem i w jego wieku powinny zająć się doradztwem. Natomiast rozmaite funkcje i stanowiska powinni pełnić ludzie młodzi, dobrze przygotowani i chętni do działania. Nowa Lewica jest w trakcie rejestracji.

Formalności rejestracji nowej partii powinny zakończyć w lutym lub marcu.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Fot. Na zdjęciu od lewej: Hubert Górski, Monika Falej i Jerzy Czepułkowski

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Monika Falej, Hubert Górski, Jerzy Czepułkowski, Nowa Lewica
Sprawa olsztyńskiego sędziego, koniec szefostwa D.Tuska w RE i wypowiedź szefa SLD o Armii Czerwonej. Oglądaj audycję My, Wy, Oni

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji byli: Piotr Lisiecki - Konfederacja/Ruch Narodowy Henryk Falkowski – Polskie Stronnictwo Ludowe Monika Falej – SLD – Wiosna Janusz Cichoń - Platforma Obywatelska Dariusz Rudnik - Prawo i Sprawiedliwość Tematy 1. Sprawa olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Olsztyńskiego podjęło uchwałę, w której wypowiada się na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV