Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mołdawia chce się od nas uczyć jak rozwijać gospodarkę

Ambasador Mołdawii Iurie Bodrug i wojewoda Artur Chojecki

Ambasador Mołdawii Iurie Bodrug przyjechał na zaproszenie wojewody warmińsko-mazurskiego. Spotkał się nie tylko z nim, ale również z prezesem Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– To, czego potrzebuje Mołdawia, to nie tylko pomoc finansowa. Bardzo potrzebujemy doświadczenia, pokazania, jak można przeprowadzić transformację. Żeby mój kraj mógł kiedyś wyglądać tak, jak teraz wygląda Polska – mówił po spotkaniu ambasador Iurie Bodrug.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki deklarował zaś chęć dzielenia się doświadczeniami. – To spotkanie to okazja, żeby przekazać te dobre praktyki, dobre doświadczenia, które mamy jako region i jako kraj. I zaszczepić je w Mołdawii, czyli kraju, który strukturą gospodarki przypomina właśnie nasz region – przekonywał.

Posłuchaj relacji Andrzej Piedziewicz

Mołdawia jest uznawana za jeden z najbiedniejszych krajów Europy. W 2014 roku podpisała umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską.

 

(apie/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury, ambasador, Artur Chojecki, Mołdawia
Dzień Judaizmu na Warmii i Mazurach

Kościół katolicki na Warmii i Mazurach obchodzi 20. Dzień Judaizmu. Lokalne uroczystości odbywają się między innymi w parafiach w Olsztynie. W Polsce Dzień Judaizmu obchodzony jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV