Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MojeIKP na komórkę lub tablet. Resort zdrowia uruchomił aplikację dla pacjentów


Dostęp do elektronicznych recept i skierowań, wykupienie leku w aptece bez konieczności podawania numeru PESEL, udział w programie Profilaktyka 40 plus, czy rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 – to tylko niektóre opcje jakie daje bezpłatna aplikacja mobilna Ministerstwa Zdrowia mojeIKP.

Aplikacja działa również w języku ukraińskim lub angielskim. Jak mówi Agnieszka Budziszewska z warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ,  jest też stale rozszerzana.

To bardzo fajne narzędzie pozwalające na dostęp do Internetowego Konta Pacjenta z poziomu telefonu. W aplikacji możemy sprawdzać ulotki, dawkowanie przepisanych leków, ustawiać przypomnienie związane z ich zażywaniem. Możemy też pobrać unijny certyfikat COVID, uruchomić krokomierz lub skorzystać z bezpłatnego planu treningowego „W 8 tygodni do zdrowia”.

Coraz więcej Polaków korzysta już z Internetowego Konta Pacjenta. Możliwość  posiadania go we własnym telefonie jest dodatkowym ułatwieniem. Wystarczy pobrać aplikację mojeIKP, która sukcesywnie jest rozbudowywana o nowe funkcje.  Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy bezpośredni dostęp do historii naszego leczenia.

Aplikacja działa także w trybie offline. Pozwala na dostęp do dokumentów medycznych pobranych podczas ostatniego połączenia z internetem. Aplikację może założyć i uruchomić także osoba, która do tej pory nie korzystała z Internetowego Konta Pacjenta. Po zalogowaniu się uzyskamy dostęp do quizów zdrowotnych i planu treningowego

– podsumowała Agnieszka Budziszewska.

Aplikacja moje IKP jest bezpłatna.

 

Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, NFZ, telefon, tablet, aplikacja, ministerstwo zdrowia, Internetowe Konto Pacjenta
Diagnoza: coraz więcej pacjentów z otyłością olbrzymią decyduje się na chirurgię bariatryczną

Chirurgia bariatryczna jest najskuteczniejszą metodą leczenia otyłości olbrzymiej. W Polsce rocznie takich operacji wykonuje się około 7 tysięcy. Chirurgia bariatryczna oferuje kilkadziesiąt rodzajów zabiegów natomiast najpopularniejszą...

Zamknij
RadioOlsztynTV