DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Moc emocji w meczu Startu z Piotrcovią

Nie do zatrzymania w meczu z Piotrcovią była skrzydłowa Startu Katarzyna Cekała nr 8, która ośmiokrotnie trafiała do bramki przyjezdnych. Fot.: portel.pl

Na inaugurację fazy play out w PGNiG Superlidze piłkarek ręcznych, elbląski Start pokonał Piotrcovię z Piotrkowa Trybunalskiego 26:24 prowadząc do przerwy 15:11.

Przeciwniczki pierwsze zdobyły prowadzenie po trafieniu Aleksandry Mielczewskiej, ale kolejne minuty pierwszej odsłony spotkania upływały pod dyktando szczypiornistek Startu.  W drugiej części meczu nie brakowało emocji, bo w 36 minucie po bramce Magdaleny Białoszewskiej było 20:14 dla elblążanek, a wystarczyło 9 minut, by ta przewaga stopniała do trzech bramek 20:17.

Na boisku iskrzyło, Piotrcovia ambitnie walczyła o korzystny wynik do końca meczu, sypały się karne wykluczenia za faule dla piłkarek obu drużyn. Ostatecznie mecz wygrał Start. Najskuteczniejsza w zespole Piotrcovii z dorobkiem 6. bramek Joanna Waga tłumaczy przegraną brakiem skuteczności w ofensywie, ale wierzy w utrzymanie drużyny w superlidze.

Joanna Waga Piotrcovia

Justyna Stelina prowadząca drużynę Startu przyznaje, że dziewczyny lepiej grały w defensywie, ale od 40 minuty rozsypała się koncepcja gry jej podopiecznych, zabrakło koncentracji, skuteczności rzutowej. Dobre zawody rozegrała bramkarka Ekaterina Dzhukeva.

Stelina po meczu z Piotrcovia

Za tydzień Start podejmie Ruch Chorzów.

Andrzej Minkiewicz

Start Elbląg – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:24 (15:11)

Start: Kordunowska, Kędzierska, Dzhukeva – Pesel, Matouskowa 1, Białoszewska 3, Cekała 8, Wolska 1, Jędrzejczyk, Szymańska 6, Aleksandrowicz 3, Konefał, Klonowska, Karwecka 3, Woronko, Zoria 1.

Piotrcovia: Jurkowska, Skura – Rol 3, Sobińska, Mielczewska 4, Waga 6, Cieślak, Kopertowska 1, Szafnicka 4, Wypych 5, Olek, Sadowska, Krzysztoszek 1.

Więcej w Start
Start walczy o przetrwanie

Zakończyła się runda zasadnicza PGNiG Superligi. Poznaliśmy pary, które w play-offach od 6 kwietnia będą walczyły o awans do półfinału Mistrzostw Polski. Wiemy także, z kim...