Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mobilny kardiobus w Olsztynie. Bezpłatne badania przyciągały chętnych

Fot. A. Skrago

Małe ukłucie i już wiadomo. W Olsztynie była okazja do przeprowadzenia bezpłatnych badań przesiewowych w specjalnym kardiobusie.

Do mobilnego laboratorium można było zajść na olsztyńskim Pieczewie. Rejestracja nie była konieczna, a na miejscu można było poznać swój poziom cukru we krwi i oznaczyć poziom kwasu moczowego. Były też badania podstawowe dla pacjentów kardiologicznych – powiedziała przedstawicielka medyczna Hanna Staszkun.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Lekarze przypominają, że gorące dni są szczególnie trudne dla sercowców. Układ krwionośny w czasie upałów jest bardziej obciążony. Jeśli brakuje mu płynu, bo za mało pijemy – serce musi tłoczyć szybciej krew. Przy wysokich temperaturach jest też większe zapotrzebowania serca na tlen. Jeśli nie będzie on dostarczony w wystarczającej ilości, może dojść do niedokrwienia mięśnia sercowego i do zawału serca.

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, badania, diagnostyka, bezpłatne badania
Dodatkowe miliony na gospodarkę odpadami. Gdzie trafią pieniądze?

Cztery projekty z Warmii i Mazur dotyczące przetwarzania odpadów komunalnych otrzymały łącznie ponad 21,5 miliona złotych dofinansowania. Z tego blisko 13 milionów 700 tysięcy to wsparcie...

Zamknij
RadioOlsztynTV