Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniejszość niemiecka podsumowuje ostatnie 25 lat

Drugi z prawej Hartmut Koschyk – pełnomocnik rządu RFN do spraw Przesiedleńców i Mniejszości Narodowych. Fot. A. Kulik

To był dobry czas – tak 25 lat działalności mniejszości niemieckich w Polsce ocenia Hartmut Koschyk, pełnomocnik rządu federalnego RFN do spraw Przesiedleńców i Mniejszości Narodowych.

Niemiecki parlamentarzysta i polityk CSU Hartmut Koschyk spotkał się z przedstawicielami mniejszości niemieckich na Warmii i Mazurach.

00:00 / 00:00

25. rocznica podpisania „Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy”” to również jubileusz dwóch największych organizacji: Olsztyńskiego Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej i Związku Stowarzyszeń Niemieckich w byłych Prusach Wschodnich. Należy do nich około 8 tysięcy potomków Mazurów, Warmiaków i Niemców.

Przewodnicząca olsztyńskiego Stowarzyszenie Krystyna Płocharska nie ma wątpliwości, że był to dobry czas dla mniejszości niemieckiej na Warmii i Mazurach.

00:00 / 00:00

Od 2005 roku obowiązuje ustawa o mniejszościach, która gwarantuje organizacjom mniejszościowym finansowanie z budżetu państwa.

Flaga Niemiec

(akul/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Niemcy
Upamiętniono pomordownych w obozie zagłady Soldau

W Działdowie odbyła się uroczystość upamiętniająca pomordowanych w tamtejszym hitlerowskim obozie zagłady Soldau i wszystkie ofiary totalitaryzmów. Data uroczystości nie jest przypadkowa. 28 maja 1941 roku...

Zamknij
RadioOlsztynTV