Mniej kursów na trasie Olsztyn-Poznań
Od 9 marca część pociągów PKP Intercity będzie odwołanych, a część z nich pojedzie po skróconej trasie. Wśród nich jest także pociąg relacji Poznań – Olsztyn, który będzie kursował rzadziej.
Przewoźnik wyjaśnia, zmiany w rozkładzie jazdy są spowodowane remontami linii kolejowych, które prowadzi spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. W tym roku, zmodernizowanych ma zostać bowiem około dwóch tysięcy kilometrów torów.
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zapewnia, że zmiany rozkładu nie dotyczą połączeń w godzinach cieszących się największym zainteresowaniem wśród pasażerów.
W 2014 roku rozkład jazdy pociągów ma zmienićsię 6 razy. (sa/mlewin)
























![Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA] Premier Donald Tusk na odprawie służb w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2Fmid-26103011.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)


