DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

Młodzi strażacy zakończyli rywalizację

Znamy zwycięzców Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn, które zakończyły się dziś w Olsztynie.

Na najwyższym stopniu podium stanęła dziewczęca ekipa z Żar z województwa wielkopolskiego. Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z województwa świętokrzyskiego – kolejno ze Smykowa i z Woli Morawickiej. Drużyna z Rogowa w warmińsko-mazurskim uplasowała się na 17. pozycji w klasyfikacji końcowej.

Natomiast w rywalizacji chłopców zwyciężyła drużyna z Głuchowa Wielkopolskiego. Srebro zdobyła również drużyna z Głuchowa, ale z województwa łódzkiego. Natomiast brąz wywalczyła ekipa z Częstochowy. Chłopięca reprezentacja z Warmii i Mazur, z Krotoszyna, zajęła 13 miejsce.

Najlepsze drużyny wezmą udział w mistrzostwach Europy, które odbędą się w przyszłym roku w Opolu. W zawodach w Olsztynie udział brało 19 ekip chłopców i dziewczyn, łącznie ponad 400 młodych strażaków. (kpias/łw)

Więcej w straż pożarna
Straż pożarna w Bartoszycach szuka stażystów

W bartoszyckiej straży wolne są dwa miejsca. Kandydatów czekają jednak niełatwe kwalifikacje. Pierwsza, to weryfikacja dokumentów. Te trzeba złożyć do czwartku do godziny 15:00 w sekretariacie...