Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mistrzowski weekend tancerzy szkoły Pryzmat

Fot. A. Podbielska

To był weekend pełen tanecznych emocji. Tancerki ze szkoły „Pryzmat” z sukcesami wróciły do Olsztyna z Mistrzostw Polski Federacji World Artistic Dance Federation Poland oraz Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego.

O osiągnięciach młodych tancerek i atmosferze podczas mistrzostw opowiedziała na naszej antenie Katarzyna Grabińska – instruktorka tańca, choreograf, założycielka Pracowni Tańca Współczesnego „Pryzmat”.

I. Malewska: Bardzo intensywny weekend za Panią i dziewczynami, które z Panią trenują. Weekend pełen sukcesów.

K. Grabińska: No tak. Troszkę taki mistrzowski weekend. Już dawno nie było takiej kumulacji. Rzeczywiście są to dwa sukcesy, którymi możemy się pochwalić. Pierwszy to osiągnięcie naszych młodszych tancerzy, którzy zdobyli Mistrzostwo Polski w kategorii Contemporary Ballet Show 15-16 lat na Mistrzostwach Polski Federacji WADF w Białych Błotach. Tancerki również otrzymały kilka nagród indywidualnych.
Druga rzecz, to wielkie osiągnięcie dziewczyn – już dorosłych, w zasadzie naszych zawodowych tancerek Pauliny Spiel i Marty Jakimiche, które w Krakowie zdobyły również pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym. Więc był to dla nas bardzo intensywny czas.

I. Malewska: Zarówno w Białych Błotach jak i w Krakowie poziom był bardzo wysoki, konkurencja silna, a jednak udało się. Ten sukces cieszy, ale wymagał on ciężkiej pracy.

K. Grabińska: Tak. W Białych Błotach było ponad dwa tysiące tancerzy. Z kolei w Krakowie – może bardziej kameralnie, ale z kolei byli tam sami zawodowi tancerze. Rzeczywiście te sukcesy gdzieś z czasem przychodzą, ale za tym stoi bardzo, bardzo ciężka praca. To jest codzienna praca, czasami 3-4 razy w tygodniu po trzy godziny, połączone z życiem codziennym, ze szkołą.

K. Kaszubski: A kiedy będzie można zobaczyć laureatów w Olsztynie?

K. Grabińska: Zapraszamy serdecznie od 1 do 3 czerwca do Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej, gdzie co roku jest nasz koncert letni i występują wszyscy tancerze. Wtedy również odbędzie się premiera naszego nowego spektaklu.

Do VIII edycji Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC! w Krakowie zostało zgłoszonych 35 choreografii z Polski, Kanady, Japonii, Niemiec, Izraela, USA, Austrii, Portugalii i Słowenii. Konkurs odbywa się od 2011 roku.

Posłuchaj całej rozmowy z Katarzyną Grabińską

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w taniec
Taniec może leczyć – mówią tancerze i terapeuci

W „Bliższych spotkaniach” rozmawialiśmy o leczeniu tańcem. Gośćmi Izy Malewskiej byli tancerze i terapeutki: Lena Kuczyńska i Anna Wangin – terapeutki z Zespołu Placówek Edukacyjnych w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV