Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo przeszły do historii. Najlepszym zawodnikiem żołnierz z Elbląga

Fot. 16. Żuławski Pułk Logistyczny

Medale i nagrody zostały rozdane. Rozegrane w Elblągu Mistrzostwa Wojska Polskiego w Judo przeszły do historii. W zawodach udział wzięli zawodowi żołnierze reprezentujący różne jednostki i akademie wojskowe z całego kraju.

Gospodarze mają powód do dumy, bo szeregowy Sebastian Makowski z 16. Żuławskiego Pułku Logistycznego został Mistrzem Polski oraz najlepszym zawodnikiem zawodów. Mimo pandemii, do rywalizacji zgłosiło się 140 zawodniczek i zawodników w mundurach.

– Wojsko jest otwarte na judo, a ten sport i inne też ważnym elementem szkolenia żołnierzy, którzy walczą o punkty w całorocznej rywalizacji jednostek – podkreśla generał Marek Sokołowski, inspektor szkolenia w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wojskowe Mistrzostwa Polski rozgrywane są w Elblągu od 4 lat przy pomocy UKS Olimpia Judo. Ich organizatorem była 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i Prezydenta Elbląga.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Fot. 16. Żuławski Pułk Logistyczny

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mistrzostwa Polski, judo
„Na macie jesteśmy wrogami, po walce kolegami”. W Elblągu trwa wojskowe mistrzostwa Polski w judo

Dziś drugi dzień zmagań uczestników Mistrzostw Polski Wojska Polskiego w Judo. Wczoraj odbyła się rywalizacja indywidualna, teraz o medale walczą drużyny. Zawody kobiet i mężczyzn rozgrywane...

Zamknij
RadioOlsztynTV