Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej na piasku. Juniorzy już z medalami, seniorzy jutro zaczną rywalizację

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej. Fot. materiały organizatora

Na boiskach przy jeziorze Szeląg Mały w Starych Jabłonkach zagrają najlepsze ekipy Starego Kontynentu w piłce ręcznej plażowej.

Jutro (2 lipca) rozpoczną się tam Mistrzostwa Europy w tej odmianie szczypiorniaka, w których wystąpi 40 żeńskich i męskich reprezentacji.

– Piłka ręczna plażowa w Polsce przeżywa prawdziwy „boom” – mówi Marek Kobylarz – członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce do spraw plażowego szczypiorniaka:

00:00 / 00:00

Po udanych Mistrzostwach Europy nad jeziorem Szeląg Mały w Starych Jabłonkach może zagościć… mundial – przyznaje Marek Góralczyk – dyrektor turnieju EURO 2019 w Starych Jabłonkach:

00:00 / 00:00

Mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej w Starych Jabłonkach rozpoczną się we wtorek i potrwają do niedzieli.

W reprezentacji Polski będzie można zobaczyć trzy osoby związane z pierwszoligową Warmią Olsztyn. Trenerem kadry jest Jarosław Knopik – szkoleniowiec Warmii. Na boisku wystąpią natomiast Miłosz Rupp – nowy nabytek olsztyńskiej drużyny oraz Łukasz Zakreta – były zawodnik Warmii, wychowanek Szczypiorniaka Olsztyn.

Znamy natomiast rozstrzygnięcia w turnieju juniorów do lat 17. Młodzi zawodnicy rywalizowali o tytuły Mistrza Europy na tych samych boiskach od 27 do 30 czerwca.

Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła reprezentacja Hiszpanii. Wśród chłopców triumfowała kadra Chorwacji. W obu finałach triumfatorzy pokonali reprezentację Węgier. W obu spotkaniach padł wynik 2:0. Polki zajęły siódme, a Polacy szóste miejsce. Zmagania młodzieży w Starych Jabłonkach było wstępem do rywalizacji najlepszych seniorskich reprezentacji Starego Kontynentu. Dwa lata temu reprezentacja pań sięgnęła po srebro Mistrzostw Europy. Dlatego potrzebne jest zaplecze, które tworzą podopieczne Karoliny Pedy:

00:00 / 00:00

Reprezentacja Polski chłopców była o krok od półfinału – przyznał trener Dariusz Dworaczyk:

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski/K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, Stare Jabłonki, Warmia Olsztyn
Rozpoczynają się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej. Najlepsi szczypiorniści zawitają do Starych Jabłonek

Stare Jabłonki staną się europejską stolicą piłki ręcznej plażowej. Już niedługo na boiskach przy jeziorze Szeląg Mały pojawią się najlepsze ekipy Starego Kontynentu. Do małej miejscowości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV