Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Gorbaczewski: Szczepionki w ostatnim czasie nas zawodziły. Musieliśmy przepraszać pacjentów i zmieniać terminy

Fot. portEl.pl

– Widać rosnącą falę zachorowań. Tylko w ostatni weekend przybyło nam 14 pacjentów, którzy wymagają leczenia. Ale mamy dużo wolnych miejsc, mam nadzieję, że się one nie zapełnią – mówił gość Porannych Pytań, dr Mirosław Gorbaczewski.

Kierowany przez niego Szpital Miejski w Elblągu jest placówką covidową, przekształconą do opieki nad najciężej chorymi. Jak wyjaśnia, na razie decyzją wojewody nie zostanie przywrócona praca wyłączonych oddziałów, choć jest potrzeba leczenia pacjentów z innymi schorzeniami. Ale tę funkcję przejęły inne placówki.

Szpital Miejski zajmuje się też szczepieniem nie tylko grupy 0, ale też innych. Działają tam trzy gabinety, w każdym podawany jest inny rodzaj szczepionki. Do tej pory przyjęły one 4 tysiące osób. Nie było żadnego przypadku powikłań poszczepiennych.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz z Mirosławem Gorbaczewskim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Stanowisko PO w sprawie aborcji i atak zimy w regionie. Posłuchaj Anny Wasilewskiej (PO) i Wojciecha Kossakowskiego (PiS)

"Jestem liberałką, jestem w absolutnym centrum" - tak zdeklarowała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PO Anna Wasilewska. Parlamentarzystka z Warmii i Mazur przyznała, że w...

Zamknij
RadioOlsztynTV