Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ministerstwo Kultury podzieliło pieniądze na ratowanie zabytków. Frombork z rekordową dotacją

Fot. A. Pastuszka

Ponad 1 milion 890 tysięcy złotych dotacji otrzymał Frombork na ratowanie zabytków. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wśród planowanych prac jest konserwacja zabytkowym elementów w bazylice archikatedralnej oraz remont dachu Domu Kustosza. Dzięki przyznanej dotacji będzie można m.in. dokończyć remont dachu bazyliki. To pierwszy od połowy XIX wieku tak duży remont we fromborskiej archikatedrze.

Poza tym Ministerstwo Kultury przyznało dotację na konserwację poliptyku oraz barokowego ołtarza bocznego w katedrze. Remont przejdzie także Wieża Radziejowskiego.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

Zespół Katedralny we Fromborku jest pomnikiem historii. Do dziś to najwyższe wyróżnienie nadano 109 zabytkom w całej Polsce. Pomnikiem historii określa się zabytek o szczególnym znaczeniu dla kultury naszego kraju. Z terenu Warmii i Mazur Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pozytywnie rozpatrzyło 27 wniosków na łączną kwotę ponad 6 milionów złotych.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, zabytek, remont
Bliższe Spotkania – 01.03.2021

Koronawirus – bądź bezpieczny, długoterminowa prognoza pogody oraz cykl Zrób to sam – to tematy wiosennych Bliższych Spotkań. Gospodarzami audycji byli: Izabela Malewska i Maciek Świniarski....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV